О бюджете Щаповского сельского округа района Бәйтерек на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 20-22.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Щаповского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 965 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 088 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 80 877 тысяч тенге;
2) затраты – 93 808 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 843 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 843 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 843 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 10.12.2025 № 28-22 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет Щаповского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы", решением маслихата района Бәйтерек от 25 декабря 2024 года №20-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2025-2027 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".

2025-2027 жылдарға арналған Бәйтерек ауданы Щапов ауылдық округі бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-22 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Щапов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95 523 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 088 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 87 435 мың теңге;
2) шығындар – 100 366 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 843 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 843 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 843 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 28-22 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Щапов ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Бәйтерек ауданы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №20-2 шешіміне және осы шешімнің 4 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын қаперге және басшылыққа алынсын.

4. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов - индивидуальный подоходный налог зачисляется в бюджет сельского округа 100%.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 55 502 тысячи тенге и 4 963 тысячи тенге целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1 к решению
маслихата района Бәйтерек
от 25 декабря 2024 года № 20-22
Бюджет Щаповского сельского округа на 2025 год

4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістерін бөлу нормативі - жеке табыс салығы ауылдық округ бюджетінде 100% есепке алынады.
5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері 55 502 мың теңге және 4 963 мың теңге төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№20-22 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Щапов ауылдық округінің бюджеті