О Глубоковском районном бюджете на 2025- 2027 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 19/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 637 456,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 217 670,7 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 50 168,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 165 984 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 203 634 тысячи тенге;
2) затраты – 13 307 532,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 84 738 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 182 838 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 98 100 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -754 813,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 754 813,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 831 702 тысячи тенге;
погашение займов – 98 100 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 211,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.06.2025 № 24/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие в сумме 2 063 863 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2025 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.

2025-2027 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 19/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 75 - бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабының 1 - тармағының 1) – тармақшасына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 637 456,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 217 670,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 168,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 165 984 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 203 634 мың теңге;
2) шығындар – 13 307 532,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 84 738 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 182 838 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 98 100 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 754 813,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 754 813,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері - 831 702 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 98 100 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 21 211,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.06.2025 № 24/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, 2025 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 2 063 863 мың теңге сомасында көзделсін.
2025 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 182 838 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год бюджетные кредиты на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов в сумме 648 864 тысяч тенге.
Распределение бюджетных кредитов на приобретение жилья за счет привлечения внутренних займов на 2025 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением - Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.06.2025 № 24/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования, занятости и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 4 499 765,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.06.2025 № 24/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты в сумме 1 137 744 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 383 709 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 754 035 тысяч тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов бюджету района на 2025 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.06.2025 № 24/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 182 838 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үй сатып алуға 648 864 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.
2025 жылға арналған ішкі қарыздарды тарту есебінен тұрғын үй сатып алуға бюджеттік кредиттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.06.2025 № 24/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге білім беру, жұмыспен қамту саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге 4 499 765,9 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.06.2025 № 24/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер 1 137 744 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 383 709 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 754 035 мың теңге сомасында ескерілсін.
2025 жылға арналған аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.06.2025 № 24/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков, сҰл и сельских округов в сумме 1 585 666,2 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков, сҰл и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.06.2025 № 24/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 585 666,2 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 19.06.2025 № 24/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 61 183,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2025 № 22/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного маслихата

8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 61 183,7 мың теңге сомасында бекітілсін".
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.04.2025 № 22/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының төрағасы А. Калигожин
Глубокое аудандық мәслихатының

1112434,1
02
Оборона
765168,8
1
Военные нужды
46794,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46794,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
46794,1
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
718374,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
718374,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
700310,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18064
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
993003
1
Социальное обеспечение
195014,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
195014,1
005
Государственная адресная социальная помощь
195014,1
2
Социальная помощь
552875,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
552875,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
84406
006
Оказание жилищной помощи
410
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
122313
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20407,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
289182
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
36157,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
245113
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
245113
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
84921
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4396
021
Капитальные расходы государственного органа
876
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
134900

1112434,1
02
Қорғаныс
765168,8
1
Әскери мұқтаждар
46794,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46794,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
46794,1
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
718374,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
718374,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
700310,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18064
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
993003
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
195014,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
195014,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
195014,1
2
Әлеуметтiк көмек
552875,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
552875,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
84406
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
410
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
122313
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20407,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
289182
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
36157,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
245113
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
245113
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84921
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4396
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
876
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
134900

49364
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4860
5
Планирование и статистическая деятельность
54931
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
54931
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
53387
004
Капитальные расходы государственного органа
1544
9
Прочие государственные услуги общего характера
1229622
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
59460
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
59460
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1170162
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
395282
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
774880
02
Оборона
188285
1
Военные нужды
24122
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24122
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24122
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
164163
122
Аппарат акима района (города областного значения)
164163
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
147539
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16624
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
577741
1
Социальное обеспечение
21606
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21606
005
Государственная адресная социальная помощь
21606
2
Социальная помощь
446731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446731
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
93057
006
Оказание жилищной помощи
453
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50623
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17557
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
248492
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой раабилитации и реабилитации лица с инвалидностью

49364
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4860
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
54931
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
54931
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53387
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1544
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1229622
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
59460
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59460
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1170162
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
395282
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
774880
02
Қорғаныс
188285
1
Әскери мұқтаждар
24122
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24122
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
164163
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
164163
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
147539
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16624
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
577741
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
21606
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21606
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21606
2
Әлеуметтiк көмек
446731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446731
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
93057
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
453
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50623
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17557
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
248492
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету