О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 31-156-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 968 348 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 130 024 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 821 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 608 258 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 192 245 тысяч тенге;
2) затраты – 13 350 836 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -20 784 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 784 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 361 704 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 361 704 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 20 784 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 382 488 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10.07.2025 № 38-201-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2025 год – 0;
3. Утвердить объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2025 год в сумме 347 832 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ К.Турысбекова 42 973 тысяч тенге;
Сельский округ Коссейт 30 332 тысяч тенге;
Сельский округ Коксу 45 848 тысяч тенге;
Сельский округ Узын ата 35 305 тысяч тенге;
Сельский округ Алатау батыр 32 912 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкум 31 855 тысяч тенге;
Сельский округ Акшенгелди 31 584 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 31-156-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
"1) кiрiстер – 12 968 348 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 130 024 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 37 821 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 608 258 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 8 192 245 мың теңге;
2) шығындар – 13 350 836 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -20 784 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 784 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -361 704 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 361 704 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 784 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 382 488 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 38-201-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0;
3. 2025 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 347 832 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округіне 42 973 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округіне 30 332 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 45 848 мың теңге;
Ұзын ата ауылдық округіне 35 305 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округіне 32 912 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округіне 31 855 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округіне 31 584 мың теңге;

Сельский округ Суткент 29 983 тысяч тенге;
Сельский округ Достык 35 861 тысяч тенге;
Сельский округ Жаушыкум 31 179 тысяч тенге;
Город Шардара 0 тысяч тенге;
4. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере – 78 472 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень текущих целевых трансфертов выделяемых из местного бюджета бюджетам сельских округов и города на 2025 год согласно приложению 4.

Сүткент ауылдық округіне 29 983 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 35 861 мың теңге;
Жаушықұм ауылдық округіне 31 179 мың теңге;
Шардара қаласына 0;
4. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
5. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi – 78 472 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2025 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қала, ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 24 декабря 2024 года
№ 31-156-VIII
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10.07.2025 № 38-201-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
I. ДОХОДЫ

7. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
24 желтоқсандағы № 31-156-VIII
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 38-201-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
I. КІРІСТЕР