О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 31-156-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 318 316 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 946 696 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 76 470 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 753 110 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 542 040 тысяч тенге;
2) затраты – 13 700 804 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -20 784 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 784 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 361 704 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 361 704 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 20 784 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 382 488 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 44-238-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2025 год – 0;
3. Утвердить объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2025 год в сумме 347 832 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ К.Турысбекова 42 973 тысяч тенге;
Сельский округ Коссейт 30 332 тысяч тенге;
Сельский округ Коксу 45 848 тысяч тенге;
Сельский округ Узын ата 35 305 тысяч тенге;
Сельский округ Алатау батыр 32 912 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкум 31 855 тысяч тенге;
Сельский округ Акшенгелди 31 584 тысяч тенге;
Сельский округ Суткент 29 983 тысяч тенге;
Сельский округ Достык 35 861 тысяч тенге;
Сельский округ Жаушыкум 31 179 тысяч тенге;
Город Шардара 0 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 31-156-VIII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
"1) кiрiстер – 13 318 316 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 946 696 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 76 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 753 110 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 8 542 040 мың теңге;
2) шығындар – 13 700 804 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -20 784 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 784 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -361 704 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 361 704 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 784 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 382 488 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 44-238-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0;
3. 2025 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 347 832 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округіне 42 973 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округіне 30 332 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 45 848 мың теңге;
Ұзын ата ауылдық округіне 35 305 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округіне 32 912 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округіне 31 855 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округіне 31 584 мың теңге;
Сүткент ауылдық округіне 29 983 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 35 861 мың теңге;
Жаушықұм ауылдық округіне 31 179 мың теңге;
Шардара қаласына 0;

4. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере – 78 472 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень текущих целевых трансфертов выделяемых из местного бюджета бюджетам сельских округов и города на 2025 год согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год согласно приложению 5.

4. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
5. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi – 78 472 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2025 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қала, ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 24 декабря 2024 года
№ 31-156-VIII
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 44-238-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Коды бюджетной классификации
Наименование расходов
Финансовый план на год
I. ДОХОДЫ

8. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
24 желтоқсандағы № 31-156-VIII
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 44-238-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
I. КІРІСТЕР

65 692
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 778
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171 155
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
145 623
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
338 059
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145 907
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 907
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 792
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 076
021
Капитальные расходы государственного органа
3 225
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
69 814
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
820 017
2
Коммунальное хозяйство
51 189
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51 189
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50 119
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 070
3
Благоустройство населенных пунктов
768 828
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
768 828
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
768 828
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 947 142
1
Деятельность в области культуры
474 271
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
474 271
003
Поддержка культурно-досуговой работы
474 271
2
Спорт
918 854
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
914 854
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
835 354
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
79 500
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

65 692
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 778
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171 155
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
145 623
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
338 059
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145 907
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 907
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 792
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 076
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 225
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 814
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
820 017
2
Коммуналдық шаруашылық
51 189
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51 189
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
50 119
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 070
3
Елді-мекендерді көркейту
768 828
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
768 828
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
768 828
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 947 142
1
Мәдениет саласындағы қызмет
474 271
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
474 271
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
474 271
2
Спорт
918 854
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
914 854
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
835 354
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
79 500
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі