О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 21/109-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 30.04.2025 № 25/145-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 870332тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 753 071тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 483 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 132 574 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 942 204 тысяч тенге;
2) затраты – 12 130 992тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 9 597 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 9 597 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 251 063тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 251 063тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 9 597 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/109-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 30.04.2025 № 25/145-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
1. Төлеби ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 870332 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 753 071 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 483 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 132574 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 7 942 204 мың теңге;
2) шығындар – 12 130 992 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 9 597 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 597 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 251 063 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 251 063 мың теңге:
қарыздар түсімдері –0;
қарыздарды өтеу – 9 597 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 260 660 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 30.04.2025 № 25/145-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов,индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 51,9 процентов в областной бюджет.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –260 660 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 30.04.2025 № 25/145-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 51,9 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 30.04.2025 № 25/145-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Н.Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №21/109-VIII
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 30.04.2025 № 25/145-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма в тысяч тенге
Класс
Подкласс
1.Доходы

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 30.04.2025 № 25/145-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Н.Қойбағаров
Төлеби аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№21/109-VIII шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 30.04.2025 № 25/145-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1. Кірістер