О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 24-149-VIІI
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3, в том числена 2025 года следующих объемах:
1)доходы – 18 372 880 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 043 940 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 775 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 322 165 тысяч тенге;
2)затраты – 19 172 502 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 486 037 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 743 148 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 257 111 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 1 285 659 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 285 659 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 518 016 тысяч тенге;
погашение займов – 257 111 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24 754 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2025 № 35-212-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Мактааральского района в сумме 3 711 413 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округовв общей сумме 269 479 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Достык – 33 573 тысяч тенге;
Сельский округ Енбекши – 36 883 тысяч тенге;
Сельский округ Жана жол – 33 914 тысяч тенге;
Сельский округ Ииржар – 31 159 тысяч тенге;
Сельский округ Ж.Нурлыбаев – 26 970 тысяч тенге;
Сельский округ Бирлик – 30 911 тысяч тенге;
Сельский округ А.Калыбеков – 30 828 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 24-149-VIІI шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 18 372 880 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 043 940 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 6 775 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 322 165 мың теңге;
2) шығындар – 19 172 502 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 486 037 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 743 148 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 257 111 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу–0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер–0;
5) бюджет тапшылығы – - 1 285 659 мыңтеңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 1 285 659 мың теңге,оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 518 016 мың теңге; қарыздарды өтеу – 257 111 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 754 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 24.12.2025 № 35-212-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 3 711 413 мың теңге болып белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 269 479 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Достық ауылдық округі– 33 573 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі – 36 883 мың теңге;
Жаңа жол ауылдық округі– 33 914 мың теңге;
Иіржар ауылдық округі – 31 159 мың теңге;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі – 26 970 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі–30 911 мың теңге;
А.Қалыбеков ауылдық округі – 30 828 мың теңге;

Сельский округ Жамбыл – 28 334 тысяч тенге;
Сельский округ Мактарал –16 907 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 20 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
аслихата от 24 декабря
2024 года №24-149-VIIІ
Районный бюджет на 2025 год

Жамбыл ауылдық округі – 28 334 мың теңге;
Мақтарал ауылдық округі – 16 907 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 20 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Мақтаарал аудандық мәслихатының төрағасы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
24 желтоқсандағы № 24-149-VIIІ
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

57 884
007
Капитальные расходы государственного органа
3 500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
208 542
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
113 315
015
Капитальные расходы государственного органа
1 143
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
94 084
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
352 464
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
94 858
013
Капитальные расходы государственного органа
257 606
02
Оборона
60 939
1
Военные нужды
60 939
122
Аппарат акима района (города областного значения)
60 939
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
60 939
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
45 136
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
45 136
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
45 136
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
45 136
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 023 962
1
Социальное обеспечение
505 929
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
505 929
005
Государственная адресная социальная помощь
505 929
2
Социальная помощь
2 364 574
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 364 574
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 997
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
286 853
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 188
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
932 360
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

57 884
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
208 542
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 315
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 143
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
94 084
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
352 464
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 858
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
257 606
02
Қорғаныс
60 939
1
Әскери мұқтаждар
60 939
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
60 939
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
60 939
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
45 136
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
45 136
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
45 136
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
45 136
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 023 962
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
505 929
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
505 929
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
505 929
2
Әлеуметтiк көмек
2 364 574
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 364 574
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 997
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
286 853
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 188
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
932 360
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

65 093
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
64 878
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственного органа
215
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
188 319
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
188 319
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
188 319
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
201 934
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
201 934
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
201 934
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
193 679
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8 255
12
Транспорт и коммуникации
464 166
1
Автомобильный транспорт
427 036
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
427 036
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
202 578
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
31 353
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
193 105
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
37 130
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
37 130
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
37 130
13
Прочие
2 037 483
9
Прочие
2 037 483
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
361 574
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
361 574
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

65 093
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 878
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
215
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
188 319
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
188 319
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
188 319
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
201 934
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
201 934
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
201 934
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
193 679
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8 255
12
Көлiк және коммуникация
464 166
1
Автомобиль көлiгi
427 036
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
427 036
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
202 578
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
31 353
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
193 105
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
37 130
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 130
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
37 130
13
Басқалар
2 037 483
9
Басқалар
2 037 483
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
361 574
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
361 574
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

41 680
006
Оказание жилищной помощи
7 388
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
283 321
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 201
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
350 863
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
418 459
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
357 568
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
152 066
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114 566
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
35 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
935 677
1
Жилищное хозяйство
22 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
22 000
2
Коммунальное хозяйство
131 240
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
131 240
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
65 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
27 240
3
Благоустройство населенных пунктов
782 437
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
782 437
015
Освещение улиц в населенных пунктах
150 000
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
632 437
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 434 543
1
Деятельность в области культуры
421 336
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

41 680
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 388
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
283 321
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 201
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
350 863
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
418 459
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
357 568
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
152 066
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 066
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 566
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
35 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
935 677
1
Тұрғын үй шаруашылығы
22 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
22 000
2
Коммуналдық шаруашылық
131 240
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
131 240
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39 000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
65 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
27 240
3
Елді-мекендерді көркейту
782 437
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
782 437
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
150 000
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
632 437
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 434 543
1
Мәдениет саласындағы қызмет
421 336
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2
Спорт
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту