О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 24-149-VIІI
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3, в том числена 2025 года следующих объемах:
1)доходы – 18 371 379 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 346 872 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 210 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 014 297 тысяч тенге;
2)затраты – 18 393 070 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 489 100 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 743 148 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 254 048 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе: приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 510 791 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 510 791 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 743 148 тысяч тенге;
погашение займов – 257 111 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24 754 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 04.07.2025 № 30-194-VIІI (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Мактааральского района в сумме 3 711 413 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округовв общей сумме 269 479 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Достык – 33 573 тысяч тенге;
Сельский округ Енбекши – 36 883 тысяч тенге;
Сельский округ Жана жол – 33 914 тысяч тенге;
Сельский округ Ииржар – 31 159 тысяч тенге;
Сельский округ Ж.Нурлыбаев – 26 970 тысяч тенге;
Сельский округ Бирлик – 30 911 тысяч тенге;
Сельский округ А.Калыбеков – 30 828 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 24-149-VIІI шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 18 371 379 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 346 872 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 10 210 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 014 297 мың теңге;
2) шығындар –18 393 070 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 489 100 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 743 148 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 254 048 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу–0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер–0;
5) бюджет тапшылығы – - 510 791 мыңтеңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 510 791 мың теңге,оның ішінде:
қарыздар түсімі – 743 148 мың теңге; қарыздарды өтеу – 257 111 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 754 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 04.07.2025 № 30-194-VIІI (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 3 711 413 мың теңге болып белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 269 479 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Достық ауылдық округі– 33 573 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі – 36 883 мың теңге;
Жаңа жол ауылдық округі– 33 914 мың теңге;
Иіржар ауылдық округі – 31 159 мың теңге;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі – 26 970 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі–30 911 мың теңге;
А.Қалыбеков ауылдық округі – 30 828 мың теңге;

Сельский округ Жамбыл – 28 334 тысяч тенге;
Сельский округ Мактарал –16 907 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 20 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
аслихата от 24 декабря
2024 года №24-149-VIIІ
Районный бюджет на 2025 год

Жамбыл ауылдық округі – 28 334 мың теңге;
Мақтарал ауылдық округі – 16 907 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 20 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Мақтаарал аудандық мәслихатының төрағасы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
24 желтоқсандағы № 24-149-VIIІ
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

51 384
007
Капитальные расходы государственного органа
3 500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
253 861
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
189 461
015
Капитальные расходы государственного органа
1 400
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
63 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
354 641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
70 491
013
Капитальные расходы государственного органа
284 150
02
Оборона
60 939
1
Военные нужды
60 939
122
Аппарат акима района (города областного значения)
60 939
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
60 939
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
26 137
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
26 137
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
26 137
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
26 137
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 778 746
1
Социальное обеспечение
1 080 627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 080 627
005
Государственная адресная социальная помощь
1 080 627
2
Социальная помощь
2 541 733
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 541 733
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
61 691
006
Оказание жилищной помощи
7 388
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
287 253
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 201
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
885 842
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

51 384
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
253 861
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 461
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
354 641
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 491
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
284 150
02
Қорғаныс
60 939
1
Әскери мұқтаждар
60 939
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
60 939
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
60 939
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
26 137
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
26 137
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
26 137
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
26 137
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 778 746
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 080 627
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 080 627
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 080 627
2
Әлеуметтiк көмек
2 541 733
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 541 733
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61 691
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 388
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
287 253
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 201
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
885 842
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

64 176
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 650
015
Капитальные расходы государственного органа
215
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
249 280
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
249 280
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
249 280
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
207 296
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
207 296
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
207 296
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
196 915
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10 381
12
Транспорт и коммуникации
501 147
1
Автомобильный транспорт
461 147
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
461 147
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
116 500
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
12 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
332 647
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
40 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
40 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
40 000
13
Прочие
2 070 599
9
Прочие
2 070 599
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
361 574
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
361 574
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
20 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
538 342
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

64 176
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 650
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
215
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
249 280
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
249 280
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
249 280
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
207 296
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
207 296
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
207 296
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 915
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10 381
12
Көлiк және коммуникация
501 147
1
Автомобиль көлiгi
461 147
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
461 147
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
116 500
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
12 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
332 647
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
40 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
40 000
13
Басқалар
2 070 599
9
Басқалар
2 070 599
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
361 574
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
361 574
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
20 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
538 342
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

73 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
261 381
006
Функционирование районных (городских) библиотек
235 275
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
26 106
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
184 984
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
139 682
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
57 944
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
79 928
006
Капитальные расходы государственного органа
1 810
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45 302
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
30 052
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 250
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
275 534
6
Земельные отношения
38 254
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 254
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35 604
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 650
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
237 280
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
237 280
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
237 280
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
300 426
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
300 426
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
300 426
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
196 915
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
103 511
12
Транспорт и коммуникации
433 647
1
Автомобильный транспорт

73 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
261 381
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
235 275
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
26 106
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
184 984
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
139 682
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 944
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
79 928
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 810
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45 302
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 052
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 250
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
275 534
6
Жер қатынастары
38 254
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 254
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 604
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 650
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
237 280
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
237 280
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
237 280
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
300 426
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
300 426
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
300 426
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 915
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
103 511
12
Көлiк және коммуникация
433 647
1
Автомобиль көлiгi

283 321
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 201
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
350 863
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
418 459
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
357 568
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
152 066
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114 566
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
35 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 104 284
1
Жилищное хозяйство
22 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
22 000
2
Коммунальное хозяйство
131 240
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
131 240
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
39 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
65 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
27 240
3
Благоустройство населенных пунктов
951 044
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
951 044
015
Освещение улиц в населенных пунктах
150 000
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
801 044
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 434 543
1
Деятельность в области культуры
421 336
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
421 336

283 321
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 201
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
350 863
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
418 459
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
357 568
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
152 066
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 066
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 566
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
35 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 104 284
1
Тұрғын үй шаруашылығы
22 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
22 000
2
Коммуналдық шаруашылық
131 240
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
131 240
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39 000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
65 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
27 240
3
Елді-мекендерді көркейту
951 044
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
951 044
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
150 000
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
801 044
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 434 543
1
Мәдениет саласындағы қызмет
421 336
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
421 336