Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2025-2027 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 174-VIII
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Құрманғазы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 587 233 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 123 185 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 452 148 тысяч тенге;
2) затраты – 712 671 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -125 438 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 125 438 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 125 438 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 27.05.2025 № 202-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 122 163 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 590 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99 873 тысяч тенге;
2) затраты – 141 749 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 586 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 586 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 586 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 27.05.2025 № 202-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 174-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Құрманғазы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 555 539 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 123 185 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 420 454 мың теңге;
2) шығындар – 555 539 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 120 125 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 590 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 700 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97 835 мың теңге;
2) шығындар – 120 125 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.

2) затраты – 127 838 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -721 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 721 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 721 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 27.05.2025 № 202-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Утвердить бюджет Кигашского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 55, 56 и 57 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 264 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 775 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 364 тысяч тенге;
2) затраты – 87 636 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 372 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 372 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 372 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 27.05.2025 № 202-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
20. Учесть, что на 2025 год установлены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 495 955 тысяч тенге, в том числе:
1) сельскому округу Құрманғазы 76 400 тысяч тенге;
2) Енбекшинскому сельскому округу 77 776 тысяч тенге;
3) Макашскому сельскому округу 114 861 тысяч тенге;
4) Орлинскому сельскому округу 77 054 тысяч тенге;
5) Нуржаускому сельскому округу 88 177 тысяч тенге;
6) сельскому округу Жаңаталап 98 911 тысяч тенге;
7) Аккольскому сельскому округу 75 364 тысяч тенге;
8) Бирликскому сельскому округу 59 794 тысяч тенге;

2) шығындар – 109 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
19. 2025-2027 жылдарға арналған Қиғаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 55, 56 және 57-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 239 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 775 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 73 339 мың теңге;
2) шығындар – 81 239 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
20. 2025 жылғы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 1 495 955 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Құрманғазы ауылдық округіне 76 400 мың теңге;
2) Еңбекші ауылдық округіне 77 776 мың теңге;
3) Мақаш ауылдық округіне 114 861 мың теңге;
4) Орлы ауылдық округіне 77 054 мың теңге;
5) Нұржау ауылдық округіне 88 177 мың теңге;
6) Жаңаталап ауылдық округіне 98 911 мың теңге;
7) Ақкөл ауылдық округіне 75 364 мың теңге;
8) Бірлік ауылдық округіне 59 794 мың теңге;

9) Кудряшовскому сельскому округу 67 097 тысяч тенге;
10) Дынгызылскому сельскому округу 62 770 тысяч тенге;
11) Азгирскому сельскому округу 74 345 тысяч тенге;
12) Суюндукскому сельскому округу 87 389 тысяч тенге;
13) Тенизскому сельскому округу 82 586 тысяч тенге;
14) Шортанбайскому сельскому округу 81 050 тысяч тенге;
15) Бокейханскому сельскому округу 85 673 тысяч тенге;
16) Сафонскому сельскому округу 95 734 тысяч тенге;
17) Коптогайскому сельскому округу 52 779 тысяч тенге;

9) Кудряшов ауылдық округіне 67 097 мың теңге;
10) Дыңғызыл ауылдық округіне 62 770 мың теңге;
11) Азғыр ауылдық округіне 74 345 мың теңге;
12) Сүйіндік ауылдық округіне 87 389 мың теңге;
13) Теңіз ауылдық округіне 82 586 мың теңге;
14) Шортанбай ауылдық округіне 81 050 мың теңге;
15) Бөкейхан ауылдық округіне 85 673 мың теңге;
16) Сафон ауылдық округіне 95 734 мың теңге;
17) Көптоғай ауылдық округіне 52 779 мың теңге;