Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2025-2027 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 174-VIII
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Құрманғазы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 555 539 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 123 185 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 420 454 тысяч тенге;
2) затраты – 555 539 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 125 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 590 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97 835 тысяч тенге;
2) затраты – 120 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Макашского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

2025-2027 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 174-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Құрманғазы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 555 539 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 123 185 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 420 454 мың теңге;
2) шығындар – 555 539 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 120 125 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 590 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 700 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97 835 мың теңге;
2) шығындар – 120 125 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Мақаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов – 105 438 тысяч тенге;
2) затраты – 109 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Кигашского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 55, 56 и 57 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 239 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 775 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 73 339 тысяч тенге;
2) затраты – 81 239 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
20. Учесть, что на 2025 год установлены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 495 955 тысяч тенге, в том числе:
1) сельскому округу Құрманғазы 76 400 тысяч тенге;
2) Енбекшинскому сельскому округу 77 776 тысяч тенге;
3) Макашскому сельскому округу 114 861 тысяч тенге;
4) Орлинскому сельскому округу 77 054 тысяч тенге;
5) Нуржаускому сельскому округу 88 177 тысяч тенге;
6) сельскому округу Жаңаталап 98 911 тысяч тенге;
7) Аккольскому сельскому округу 75 364 тысяч тенге;
8) Бирликскому сельскому округу 59 794 тысяч тенге;
9) Кудряшовскому сельскому округу 67 097 тысяч тенге;
10) Дынгызылскому сельскому округу 62 770 тысяч тенге;
11) Азгирскому сельскому округу 74 345 тысяч тенге;
12) Суюндукскому сельскому округу 87 389 тысяч тенге;
13) Тенизскому сельскому округу 82 586 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері – 105 438 мың теңге;
2) шығындар – 109 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
19. 2025-2027 жылдарға арналған Қиғаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 55, 56 және 57-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 239 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 775 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 73 339 мың теңге;
2) шығындар – 81 239 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 мың теңге.
20. 2025 жылғы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 1 495 955 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Құрманғазы ауылдық округіне 76 400 мың теңге;
2) Еңбекші ауылдық округіне 77 776 мың теңге;
3) Мақаш ауылдық округіне 114 861 мың теңге;
4) Орлы ауылдық округіне 77 054 мың теңге;
5) Нұржау ауылдық округіне 88 177 мың теңге;
6) Жаңаталап ауылдық округіне 98 911 мың теңге;
7) Ақкөл ауылдық округіне 75 364 мың теңге;
8) Бірлік ауылдық округіне 59 794 мың теңге;
9) Кудряшов ауылдық округіне 67 097 мың теңге;
10) Дыңғызыл ауылдық округіне 62 770 мың теңге;
11) Азғыр ауылдық округіне 74 345 мың теңге;
12) Сүйіндік ауылдық округіне 87 389 мың теңге;
13) Теңіз ауылдық округіне 82 586 мың теңге;

14) Шортанбайскому сельскому округу 81 050 тысяч тенге;
15) Бокейханскому сельскому округу 85 673 тысяч тенге;
16) Сафонскому сельскому округу 95 734 тысяч тенге;
17) Коптогайскому сельскому округу 52 779 тысяч тенге;
18) Асанскому сельскому округу 72 437 тысяч тенге;
19) Кигашскому сельскому округу 65 758 тысяч тенге.
21. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2025 год согласно приложению 58.

14) Шортанбай ауылдық округіне 81 050 мың теңге;
15) Бөкейхан ауылдық округіне 85 673 мың теңге;
16) Сафон ауылдық округіне 95 734 мың теңге;
17) Көптоғай ауылдық округіне 52 779 мың теңге;
18) Асан ауылдық округіне 72 437 мың теңге;
19) Қиғаш ауылдық округіне 65 758 мың теңге.
21. 2025 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараттары арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемдері 58-қосымшаға сәйкес бекітілсін.