"О бюджетах поселков Макат, Доссор и сельского округа Байгетобе на 2025-2027 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 24 декабря 2024 года № 137-VIII.
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2025-2027 годы согласно приложению 1 соотвественно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 873 967 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 107 967 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 827 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 004 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 703 463 тысяч тенге;
2) затраты – 873 967 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 706 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 706 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 18.12.2025 № 194-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2025-2027 годы согласно приложению 2 соотвественно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 513 101 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 358 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 539 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 543 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 418 948 тысяч тенге;
2) затраты – 513 101 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 713 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 713 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 18.12.2025 № 194-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет сельского округа Байгетобе на 2025-2027 годы согласно приложению 3 соотвественно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

"2025-2027 жылдарға арналған Мақат, Доссор кенттерінің және Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеттері туралы"
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 137-VIII шешімі.
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025–2027 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 873 967 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 107 967 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 827 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 004 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 703 463 мың теңге;
2) шығындар – 873 967 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 706 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 706 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 194-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2025–2027 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті тиісінше 2 қосымшаға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 513 101 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 84 358 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 539 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 543 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 418 948 мың теңге;
2) шығындар – 513 101 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 713 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 713 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 194-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. 2025–2027 жылдарға арналған Бәйгетөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7 қосымшаға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 18.12.2025 № 194-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
4. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых их районного бюджета в сумме 176 199 тысяч тенге, в том числе:
Поселку Макат – 56 825 тысяч тенге;
Поселку Доссор – 77 412 тысяч тенге;
Сельскому округу Байгетобе – 41 962 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 194-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
4. Жергілікті бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінде 2025 жылға 176 199 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Мақат кентіне – 56 825 мың теңге;
Доссор кентіне – 77 412 мың теңге;
Бәйгетөбе ауылдық округіне – 41 962 мың теңге көзделсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.