О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 27-1
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2025-2027 годы, Кызылкогинский районный маслихат VIІ созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 123 736 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 525 554 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 306 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 565 276 тысяч тенге;
2) затраты – 13 123 736 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 64 878 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 64 878 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 64 878 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 64 878 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 2 088 574 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 967 531 тысяч тенге, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 98 768 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 100 096 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 134 212 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 119 042 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 83 994 тысяч тенге;
Коздигаринскому сельскому округу – 97 717 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 27-1 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, VIІ шақырылған Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 123 736 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 525 554 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 306 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 600 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 565 276 мың теңге;
2) шығындар – 13 123 736 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 64 878 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 64 878 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 64 878 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 878 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 64 878 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 2025 жылға – 2 088 574 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2025 жылға 967 531 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 98 768 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 100 096 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 134 212 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 119 042 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 83 994 мың теңге;
Көздіғара ауылдық округіне – 97 717 мың теңге;

Кызылкогинскому сельскому округу – 74 322 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 87 403 тысяч тенге;
Жангелдинскому сельскому округу – 106 168 тысяч тенге;
Тайсойганскому сельскому округу – 65 809 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и для специалистов прибывших в сельские населенные пункты являющиеся административным центром района бюджетные кредиты на приобретение или строительство жилья в размере двух тысяч пятисоткратного месячного расчетного показателя, для специалистов прибывших в сельские населенные пункты в размере двух тысячкратного месячного расчетного показателя.

Қызылқоға ауылдық округіне – 74 322 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 87 403 мың теңге;
Жангелдин ауылдық округіне – 106 168 мың теңге;
Тайсойған ауылдық округіне – 65 809 мың теңге көзделсін.
4. 2025 жылға аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және ауданның әкімшілік орталығы болып табылатын ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың бес жүз еселенген мөлшерінде, ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 34 387 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 64 878 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов и государственных служащих аппаратов акимов сельских округов.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии.

5. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 34 387 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 64 878 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін.

6 560
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
40 388
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 388
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 388
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 034 342
1
Социальное обеспечение
181 662
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 662
005
Государственная адресная социальная помощь
181 662
2
Социальная помощь
675 852
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
675 852
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 456
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
165 566
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 107
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 098
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
214 305
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
168 568
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
83 552
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
176 828
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
176 828
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 044
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 870
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
38 914
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

6 560
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
40 388
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 388
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 388
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 034 342
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
181 662
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 662
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
181 662
2
Әлеуметтiк көмек
675 852
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
675 852
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 456
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
165 566
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 107
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
5 098
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
214 305
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
168 568
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
83 552
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
176 828
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
176 828
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 044
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 870
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
55 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
38 914
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық