Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 27 декабря 2024 года № 139-VIII.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2025-2027 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 570 349 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 123 288 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 671 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 446 390 тысяч тенге.
2) затраты – 610 132 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 39 783 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 39 783 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 39 783 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 03.11.2025 № 202-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 256 226 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 342 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 238 107 тысяч тенге.
2) затраты – 258 374 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 148 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 148 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 148 тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 03.11.2025 № 202-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 570 349 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 123 288 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 671 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 446 390 мың теңге.
2) шығындар – 610 132 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 39 783 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 39 783 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 39 783 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 03.11.2025 № 202-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Жанбай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 256 226 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 17 777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 342 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 238 107 мың теңге.
2) шығындар – 258 374 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 148 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 148 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 148 теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 03.11.2025 № 202-VIII (шешімімен 01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).

3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 335 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 335 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 335 тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 03.11.2025 № 202-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 157 861 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 152 497 тысяч тенге.
2) затраты – 158 104 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 243 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 243 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 243 тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 03.11.2025 № 202-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 169 818 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 164 261 тысяч тенге.
2) затраты – 170 805 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -987 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 987 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 987 тенге.

3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 335 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 335 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 335 теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 03.11.2025 № 202-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
6. Исатай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 157 861 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 152 497 мың теңге.
2) шығындар – 158 104 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 243 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 243 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 243 теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 03.11.2025 № 202-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. Зинеден ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 169 818 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 164 261 мың теңге.
2) шығындар – 170 805 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 987 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 987 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 987 теңге.

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 03.11.2025 № 202-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
8. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 319 674 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 40 165 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 62 300 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 51 981 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 46 526 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 51 233 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 33 366 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 34 103 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2025 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 508 015 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 406 225 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 101 264 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 130 895 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 141 057 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 175 807 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 316 729 тысяч тенге;

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 03.11.2025 № 202-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2025 жылға 319 674 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 40 165 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 62 300 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 51 981 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 46 526 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 51 233 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 33 366 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 34 103 мың теңге көзделсін.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2025 жылға 1 508 015 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 406 225 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 101 264 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 130 895 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 141 057 мың теңге
Жанбай ауылдық округі 175 807 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 316 729 мың теңге;

Камыскалинский сельский округ 236 038 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 03.11.2025 № 202-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.

Қамысқала ауылдық округі 236 038 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 03.11.2025 № 202-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Хайруллаева) жүктелсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1 к решению
Исатайского районного
маслихата от 27 декабря 2024
года № 139-VIII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 03.11.2025 № 202-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

11. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 139-VIII шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 03.11.2025 № 202-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер