Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2025-2027 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 27 декабря 2024 года № 139-VIII.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2025-2027 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 515 688 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 52 411 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 671 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 462 606 тысяч тенге.
2) затраты – 515 688 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.05.2025 № 159-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 339 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 541 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 578 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 321 299 тысяч тенге.
2) затраты – 341 566 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 148 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 148 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 148 тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 139-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 609 562 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 52 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 671 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 556 480 мың теңге.
2) шығындар – 649 345 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -39 783 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 39 783 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 39 783 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 19.05.2025 № 159-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Жанбай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 339 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 17 541 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 578 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері - 321 299 мың теңге.
2) шығындар - 341 566 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 148 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 148 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 148 теңге.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.05.2025 № 159-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 282 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 823 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 259 593 тысяч тенге.
2) затраты – 285 564 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -3 146 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 3 146 тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 3 146 тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.05.2025 № 159-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Тущыкудукского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 445 163 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 778 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 711 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 407 674 тысяч тенге.
2) затраты – 446 581 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 418 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 1 418 тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 1 418 тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.05.2025 № 159-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Нарынского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 208 044 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 109 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 19.05.2025 № 159-VIII (шешімімен 01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. Қамысқала ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 282 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 22 823 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 259 593 мың теңге.
2) шығындар – 285 564 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3 146 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 146 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 3 146 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 19.05.2025 № 159-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
4. Тұщықұдық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 445 163 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 36 778 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 711 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 407 674 мың теңге.
2) шығындар – 446 581 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - -1 418 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 418 теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 1 418 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 19.05.2025 № 159-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. Нарын ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 208 044 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 109 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.05.2025 № 159-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
8. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 319 674 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 40 165 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 62 300 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 51 981 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 46 526 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 51 233 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 33 366 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 34 103 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2025 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 823 770 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 516 315 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 258 999 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 207 612 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 361 148 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 174 760 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 136 449 тысяч тенге;

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 19.05.2025 № 159-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2025 жылға 319 674 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 40 165 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 62 300 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 51 981 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 46 526 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 51 233 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 33 366 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 34 103 мың теңге көзделсін.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2025 жылға 1 823 770 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 516 315 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 258 999 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 207 612 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 361 148 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 174 760 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 136 449 мың теңге;

Нарынский сельский округ 168 487 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.05.2025 № 159-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.

Нарын ауылдық округі 168 487 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 19.05.2025 № 159-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Хайруллаева) жүктелсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1 к решению
Исатайского районного
маслихата от 27 декабря 2024
года № 139-VIII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19.05.2025 № 159-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

11. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 139-VIII шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 19.05.2025 № 159-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер