О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 20 декабря 2024 года № 25-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2025-2027 годы Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 228 639 542 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 225 272 236 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 128 500 тысяч тенге;
поступления трансфрертов – 3 192 506 тысяч тенге;
2) затраты – 228 639 542 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 212 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 592 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 380 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 212 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 212 тысяч тенге:
поступление займов – 23 592 тысяч тенге;
погашение займов – 6 380 тысяч тенге;
2. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 99 382 539 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 369 595 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 152 111 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 30 522тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 39 822 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому кругу – 34 100 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 35 615 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 38 159 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 39 266 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов поселка, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в размере две тысячи кратного месячного расчетного показателя.

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 228 639 542 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 225 272 236 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 128 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 192 506 мың теңге;
2) шығындар – 228 639 542 мың теңге;
3)таза бюджеттік несиелендіру – 17 212 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 23 592 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 6 380 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 17 212 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 17 212 мың теңге:
қарыздар түсімі – 23 592 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 380 мың теңге;
2. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2025 жылға арналған көлемі 99 382 539 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттен қала, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2025 жылға 369 595 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құлсары қаласы – 152 111 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 30 522 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 39 822 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 34 100 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 35 615 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 38 159 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 39 266 мың теңге.
4. 2025 жылға аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, кент, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және екі мың еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 4 530 241 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 23 592 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 500 000 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах – 500 000 тысяч тенге;
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 289 705 тысяч тенге, в том числе:

5. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 530 241 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 23 592 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 500 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға –500 000 мың теңге;
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен 2 289 705 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:

на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 500 000 тысяч тенге
на развитие системы освещения населенных пунктов – 161 979 тысяч тенге;
на развитие объектов благоустройства – 127 726 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 1 500 000 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихатай Қ.Мыңбаев
Приложение 1 к решению
Жылыойского районного
маслихата от 20 декабря
2024 года №25-1
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Сумма (тысяча тенге)
Подкласс
Наименование
І. Доходы

инженерлік –коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға – 500 000 мың теңге;
елді мекендердің жарық жүйесін дамытуға- 161 979 мың теңге;
абаттандыру объектілерін дамытуға- 127 726 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға- 1 500 000 мың теңге.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ.Мыңбаев
Жылыой аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы №25-1
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I . Кірістер

32 291
02
Оборона
298 714
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 234
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 234
122
Аппарат акима района (города областного значения)
284 480
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
205 480
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
79 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
25 167
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25 167
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
25 167
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 199 361
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119 807
005
Государственная адресная социальная помощь
119 807
006
Оказание жилищной помощи
800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
921 622
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 399
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
314 228
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 640
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41 683
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75 548
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
408 811
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
58 313
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 132
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 807
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 100
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

32 291
02
Қорғаныс
298 714
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 234
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 234
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
284 480
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
205 480
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
79 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
25 167
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25 167
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
25 167
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 199 361
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119 807
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119 807
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
921 622
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 399
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
314 228
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 640
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
41 683
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
75 548
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
408 811
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
58 313
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 132
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 807
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 100
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру