О бюджетах сельских округов района Аққулы на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 26 декабря 2024 года № 123/29
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2-7 пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 26.06.2025 № 149/33 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет сельского округа Аққулы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 100290 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 30124 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70166 тысяч тенге;
2) затраты – 102484 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2194 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2194 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.09.2025 № 158/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Баймульдинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44608 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 2923 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 28 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41657 тысяч тенге;
2) затраты – 45530 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -922 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 922 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.09.2025 № 158/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 105265 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 6306 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 467 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 98492 тысячи тенге;
2) затраты – 106826 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

Аққулы ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 123/29 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-тармағының 2-7 тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 149/33 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Аққулы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100290 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 30124 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70166 мың теңге;
2) шығындар – 102484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2194 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2194 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 158/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Баймолдин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44608 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2923 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41657 мың теңге;
2) шығындар – 45530 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -922 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 922 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 158/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Жамбыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105265 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6306 мың теңге;
салық емес түсімдер – 467 мың теңге;
трансферттер түсімі – 98492 мың теңге;
2) шығындар – 106826 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

5) дефицит (профицит) бюджета – -1561 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1561 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.09.2025 № 158/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Кызылагашского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 47546 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 4289 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43257 тысяч тенге;
2) затраты – 47687 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -141 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.09.2025 № 158/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет сельского округа Қарақала на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53697 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 11984 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 105 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41522 тысяч тенге;
2) затраты – 54420 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -723 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 723 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.09.2025 № 158/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить бюджет Майкарагайского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38361 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 3776 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34585 тысяч тенге;
2) затраты – 38595 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -234 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 234 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.09.2025 № 158/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет Малыбайского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1561 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1561 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 158/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қызылағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47546 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4289 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43257 мың теңге;
2) шығындар – 47687 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 158/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қарақала ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53697 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11984 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 105 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41522 мың теңге;
2) шығындар – 54420 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -723 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 723 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 158/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 – 2027 жылдарға арналған Майқарағай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38361 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3776 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34585 мың теңге;
2) шығындар – 38595 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -234 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 234 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 158/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2025 – 2027 жылдарға арналған Малыбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20, 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 937 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.09.2025 № 158/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год объем субвенций, передаваемой из районного бюджета в сумме 374818 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 40063 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 36555 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 30984 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 38457 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 35639 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 28530 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 38706 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 34080 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 32964 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 58840 тысяч тенге.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 937 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 158/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Аудандық бюджеттен ауылдық округінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 374818 мың теңге, оның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 40063 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 36555 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 30984 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 38457 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 35639 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 28530 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 38706 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 34080 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 32964 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 58840 мың теңге.