О бюджете района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 23 декабря 2024 года № 1/25
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 882 991 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 766 872 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 378 275 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 518 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 732 326 тысяч тенге;
2) затраты – 5 013 580 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 849 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 776 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 927 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -131 438 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 131 438 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 17.12.2025 № 2/37 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в бюджете района Тереңкөл на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 862 826 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 454 491 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 35 691 тысяча тенге;
Береговой сельский округ 32 159 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 30 019 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 29 168 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 38 274 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 44 304 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 22 771 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 29 552 тысячи тенге;
Октябрьский сельский округ 17 400 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 93 411 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 48 279 тысяч тенге;
Сельский округ Томарлы 33 463 тысячи тенге.
4. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 38 957 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 07.11.2025 № 2/35 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:

2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/25 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 4 882 991мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 766 872 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 378 275 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 518 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 732 326 мың теңге;
2) шығындар – 5 013 580 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 849 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 776 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 927 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 131 438 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 131 438 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 2/37 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемдері 862 826 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 454 491 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 35 691 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 32 159 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 30 019 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 29 168 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 38 274 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 44 304 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 22 771 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 29 552 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 17 400 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 93 411 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 48 279 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 33 463 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 38 957 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 07.11.2025 № 2/35 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:

335 466 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
93 274 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
1 372 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
18 373 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
13 818 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 942 тысячи тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
160 664 тысячи тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;

335 466 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
93 274 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1 372 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
18 373 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
13 818 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 942 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
160 664 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуге;

17 800 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных;
11 315 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 07.11.2025 № 2/35 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

17 800 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
11 315 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 07.11.2025 № 2/35 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

1 189
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
152
5
Планирование и статистическая деятельность
42 750
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
42 750
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
42 750
9
Прочие государственные услуги общего характера
88 659
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
61 757
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
61 757
1
2
3
4
5
6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
26 902
02
Оборона
43 412
1
Военные нужды
17 913
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 913
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 913
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
25 499
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 499
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 605
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 894
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
463 309
1
Социальное обеспечение
44 416
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 416
005
Государственная адресная социальная помощь
44 416
2
Социальная помощь
356 084
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
356 084
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 102
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
173 678
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 985
1
2
3
4
5
6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 877
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

1 189
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
152
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
42 750
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
42 750
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 750
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
88 659
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
61 757
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 757
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 902
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 902
02
Қорғаныс
43 412
1
Әскери мұқтаждар
17 913
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 913
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 913
1
2
3
4
5
6
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
25 499
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 499
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 605
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 894
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
463 309
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44 416
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 416
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44 416
2
Әлеуметтiк көмек
356 084
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
356 084
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 102
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
173 678
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 985
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 877
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету