О бюджете района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 23 декабря 2024 года № 1/25.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 142 577 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 778 795 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 431 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 396 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 321 955 тысяч тенге;
2) затраты – 5 146 262 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 849 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 776 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 927 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 534 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 534 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 05.05.2025 № 1/29 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в бюджете района Тереңкөл на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 862 826 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 454 491 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 35 691 тысяча тенге;
Береговой сельский округ 32 159 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 30 019 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 29 168 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 38 274 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 44 304 тысячи тенге;
Ивановский сельский округ 22 771 тысяча тенге;
Калиновский сельский округ 29 552 тысячи тенге;
Октябрьский сельский округ 17 400 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 93 411 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 48 279 тысяч тенге;
Сельский округ Томарлы 33 463 тысячи тенге.
4. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 36 412 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
335 466 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";

2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/25 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 142 577 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 778 795 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 431 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 396 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 321 955 мың теңге;
2) шығындар – 5 146 262 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 849 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 776 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 927 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 534 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 534 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 05.05.2025 № 1/29 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемдері 862 826 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 454 491 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 35 691 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 32 159 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 30 019 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 29 168 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 38 274 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 44 304 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 22 771 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 29 552 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 17 400 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 93 411 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 48 279 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 33 463 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 36 412 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
335 466 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;

94 837 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
1 354 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
10 433 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
7 500 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
2 290 тысяч тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
162 666 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;

94 837 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1 354 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
10 433 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
7 500 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
2 290 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
162 666 мың теңге – ауылдық елді мекендердің абаттандыру бойынша жұмыстарын жүргізуге;

17 800 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных;
17 900 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 05.05.2025 № 1/29 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

17 800 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
17 900 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 05.05.2025 № 1/29 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.