О районном бюджете Наурзумского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 167.
Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 492 706,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 634 093,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 25 910,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 832 203,6 тысячи тенге;
2) затраты – 3 492 578,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 237,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 524,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 287,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 24 109,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –- 32 218,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 218,0 тысяч тенге:
поступление займов – 27 524,0 тысяч тенге;
погашение займов – 19 287,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 23 981,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 18.07.2025 № 210 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 878 670,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2025 год в сумме 284 633,0 тысячи тенге, в том числе:
село Буревестник – 9 016,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ – 34 220,0 тысяч тенге;
Карамендинский сельский округ – 89 676,0 тысяч тенге;
село Кожа - 34 511,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 30 543,0 тысячи тенге;
село Уленды – 22 459,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 231,0 тысяча тенге;
село Шолаксай – 36 977,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджеты сел, сельских округов на 2026 год в сумме 281 860,0 тысяч тенге, в том числе:
село Буревестник – 8 175,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ – 34 771,0 тысяча тенге;
Карамендинский сельский округ – 91 842,0 тысячи тенге;
село Кожа – 27 170,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 32 842,0 тысячи тенге;
село Уленды – 22 014,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 379,0 тысяч тенге;
село Шолаксай – 37 667,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2027 год в сумме 279 767,0 тысяч тенге, в том числе:

Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 167 шешімі.
Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 492 706,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 634 093,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 910,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 832 203,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 492 578,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 237,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 27 524,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 19 287,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 24 109,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 32 218,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 218,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 524,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 287,0 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 981,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 18.07.2025 № 210 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 878 670,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 284 633,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 9 016,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 34 220,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 89 676,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 34 511,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 30 543,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 459,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 231,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 36 977,0 мың теңге;
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 281 860,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 8 175,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 34 771,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 91 842,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 27 170,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 32 842,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 014,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 379,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 37 667,0 мың теңге;
3) 2027 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 279 767,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

село Буревестник – 8 724,0 тысячи тенге;
Дамдинский сельский округ – 35 124,0 тысячи тенге;
Карамендинский сельский округ – 87 901,0 тысяча тенге;
село Кожа – 27 111,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 33 565,0 тысяч тенге;
село Уленды – 21 299,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 659,0 тысяч тенге;
село Шолаксай – 38 384,0 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2025 год в сумме 7 137,0 тысяч тенге.

Буревестник ауылы – 8 724,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 35 124,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 87 901,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 27 111,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 33 565,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 21 299,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 659,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 38 384,0 мың теңге.
4. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 7 137,0 мың теңге сомасында бекітілсін.