О районном бюджете Наурзумского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 167.
Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 434 292,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 634 093,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 25 910,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 773 789,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3 423 273,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 237,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 524,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 287,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 35 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 32 218,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 218,0 тысяч тенге:
поступление займов – 27 524,0 тысячи тенге;
погашение займов – 19 287,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 981,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 21.10.2025 № 235 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 878 670,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2025 год в сумме 284 633,0 тысячи тенге, в том числе:
село Буревестник – 9 016,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ – 34 220,0 тысяч тенге;
Карамендинский сельский округ – 89 676,0 тысяч тенге;
село Кожа - 34 511,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 30 543,0 тысячи тенге;
село Уленды – 22 459,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 231,0 тысяча тенге;
село Шолаксай – 36 977,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджеты сел, сельских округов на 2026 год в сумме 281 860,0 тысяч тенге, в том числе:
село Буревестник – 8 175,0 тысяч тенге;
Дамдинский сельский округ – 34 771,0 тысяча тенге;
Карамендинский сельский округ – 91 842,0 тысячи тенге;
село Кожа – 27 170,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 32 842,0 тысячи тенге;
село Уленды – 22 014,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 379,0 тысяч тенге;
село Шолаксай – 37 667,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2027 год в сумме 279 767,0 тысяч тенге, в том числе:

Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 167 шешімі.
Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 434 292,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 634 093,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 910,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 773 789,4 мың теңге;
2) шығындар – 3 423 273,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 237,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 27 524,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 19 287,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 35 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 32 2018,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 218,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 524,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 287,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 981,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 21.10.2025 № 235 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 878 670,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 284 633,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 9 016,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 34 220,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 89 676,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 34 511,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 30 543,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 459,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 231,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 36 977,0 мың теңге;
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 281 860,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Буревестник ауылы – 8 175,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 34 771,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 91 842,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 27 170,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 32 842,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 22 014,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 379,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 37 667,0 мың теңге;
3) 2027 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 279 767,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

село Буревестник – 8 724,0 тысячи тенге;
Дамдинский сельский округ – 35 124,0 тысячи тенге;
Карамендинский сельский округ – 87 901,0 тысяча тенге;
село Кожа – 27 111,0 тысяч тенге;
село Раздольное – 33 565,0 тысяч тенге;
село Уленды – 21 299,0 тысяч тенге;
село Шили – 27 659,0 тысяч тенге;
село Шолаксай – 38 384,0 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2025 год в сумме 7 137,0 тысяч тенге.

Буревестник ауылы – 8 724,0 мың теңге;
Дәмді ауылдық округі – 35 124,0 мың теңге;
Қарамеңді ауылдық округі – 87 901,0 мың теңге;
Қожа ауылы – 27 111,0 мың теңге;
Раздольное ауылы – 33 565,0 мың теңге;
Өлеңді ауылы – 21 299,0 мың теңге;
Шилі ауылы – 27 659,0 мың теңге;
Шолақсай ауылы – 38 384,0 мың теңге.
4. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 7 137,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
45 643,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 332,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
53 332,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
32 216,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
32 216,0
02
Оборона
7 615,0
1
Военные нужды
2 521,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 521,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 521,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5 094,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 094,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 547,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 547,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
181 583,0
1
Социальное обеспечение
42 638,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 638,0
005
Государственная адресная социальная помощь
42 638,0
2
Социальная помощь
95 500,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 306,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 784,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
49 438,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечен
21 972,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
43 445,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 445,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 643,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 332,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 332,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
32 216,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 216,0
02
Қорғаныс
7 615,0
1
Әскери мұқтаждар
2 521,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 521,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 521,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5 094,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 094,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 547,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 547,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
181 583,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 638,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 638,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 638,0
2
Әлеуметтiк көмек
95 500,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 306,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 784,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
49 438,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құр
21 972,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
43 445,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43 445,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер