О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 243.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 2195135,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 702270,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 6005,6 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 56207,8 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 1430650,9 тысячи тенге;
2) затраты - 2299807,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -104672,2 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 104672,2 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 0,0 тысяч тенге;
погашению займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 104672,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 18.12.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 204519,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 28809,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 385,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2092,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 173233,3 тысячи тенге;
2) затраты - 208047,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3528,3 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;

Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 243 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2195135,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 702270,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 6005,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 56207,8 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 1430650,9 мың теңге;
2) шығындар - 2299807,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -104672,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 104672,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі бойынша - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу бойынша - 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 104672,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 18.12.2025 № 317 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Айсары ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 204519,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 28809,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 385,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2092,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 173233,3 мың теңге;
2) шығындар - 208047,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3528,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств - 52,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 26 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 18.12.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).
27. Учесть, что в бюджете Ульяновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 26389,0 тысяч тенге.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 52,2 мың теңге.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 18.12.2025 № 317 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. Ульянов ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 26389,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
28. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының төрағасы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының