О бюджете города Аркалыка на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 144.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 15314192,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3851068,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 48251,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 105964,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11308909,9 тысяч тенге, из них объем субвенций – 489718,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15792391,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14582,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31456,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16874,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -492780,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 492780,5 тысяч тенге:
поступление займов – 31456,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16874,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 478198,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.08.2025 № 180 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 988831,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 6907542,1 тысяч тенге
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.08.2025 № 180 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты 249222,0 тысяч тенге, целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан 686687,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 348543,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1568574,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.08.2025 № 180 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 31456,0 тысяч тенге, в том числе:

Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 144 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15314192,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3851068,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 48251,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 105964,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11308909,9 мың теңге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 489718,0 мың теңге;
2) шығындар – 15792391,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14582,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 31456,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16874,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -492780,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 492780,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31456,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16874,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 478198,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.08.2025 № 180 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 988831,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 6907542,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.08.2025 № 180 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен 249222,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттен 686687,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 348543,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1568574,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.08.2025 № 180 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 31456,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 31456,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2025 год, не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата от

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 31456,0 мың теңге сомасында.
5. Арқалық қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 430,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 430,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 441 785,0
1
Социальное обеспечение
345 346,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
345 346,0
005
Государственная адресная социальная помощь
345 346,0
2
Социальная помощь
769 526,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
769 526,7
006
Оказание жилищной помощи
19 428,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 508,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 324,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
146 192,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 135,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
305 939,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
326 912,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 912,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
182 419,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
700,0
021
Капитальные расходы государственного органа
4 582,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
127 096,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 115,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 603 407,9
1
Жилищное хозяйство
1 312 658,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
325 253,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
325 253,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 430,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 430,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 441 785,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
345 346,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
345 346,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
345 346,0
2
Әлеуметтiк көмек
769 526,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
769 526,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 428,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 508,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 324,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
146 192,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 135,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
305 939,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
326 912,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 912,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 419,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
700,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 582,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
127 096,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12 115,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 603 407,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 312 658,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
325 253,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
325 253,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

256 775,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
68 525,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
188 250,0
02
Оборона
37 302,0
1
Военные нужды
25 787,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 787,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 787,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11 515,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 515,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 169,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
346,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 237,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 237,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 237,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 237,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 161 082,0
1
Социальное обеспечение
48 738,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 738,0
005
Государственная адресная социальная помощь
48 738,0
2
Социальная помощь
827 597,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
827 597,0
006
Оказание жилищной помощи
250 988,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 120,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 405,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
144 544,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 447,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
146 093,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

256 775,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 525,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
188 250,0
02
Қорғаныс
37 302,0
1
Әскери мұқтаждар
25 787,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 787,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 787,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11 515,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 515,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 169,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
346,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 237,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 237,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 237,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 237,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 161 082,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
48 738,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 738,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 738,0
2
Әлеуметтiк көмек
827 597,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
827 597,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
250 988,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 120,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 405,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
144 544,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
228 447,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
146 093,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

421 556,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
64 166,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
307 266,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7 978,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
42 146,0
3
Информационное пространство
147 571,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
123 523,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
96 118,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
27 405,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
24 048,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
24 048,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
162 189,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
43 776,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
40 043,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 733,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
118 413,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33 267,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
85 146,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
104 996,0
1
Сельское хозяйство
48 735,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
48 735,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
48 735,0
6
Земельные отношения
46 205,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
46 205,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 205,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
13 000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10 056,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10 056,0

421 556,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 166,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
307 266,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7 978,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
42 146,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
147 571,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
123 523,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
96 118,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
27 405,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
24 048,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
24 048,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
162 189,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
43 776,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 043,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 733,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
118 413,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 267,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
85 146,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
104 996,0
1
Ауыл шаруашылығы
48 735,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
48 735,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 735,0
6
Жер қатынастары
46 205,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
46 205,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 205,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
13 000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10 056,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10 056,0