О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2024 года № 24/182.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 01.07.2025 № 30/223 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 797 505,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 495 537,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 30 470,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 115 970,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 155 527,6 тысяч тенге;
2) затраты – 13 446 764,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 107 098,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 216 260,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 109 162,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -756 356,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 756 356,5 тысяч тенге;
поступление займов - 690 260,0 тысяч тенге;
погашение займов - 109 555,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 175 651,5 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 15.08.2025 № 32/244 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к сведению, что из областного бюджета на 2025 год в районный бюджет выделена субвенция в сумме 2 240 214,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 278 576,0 тысяч тенге, в том числе:
села Акжигит – 44 317,0 тысяч тенге;
села Боранкул – 55 673,0 тысяч тенге;
села Есет – 25 822,0 тысячи тенге;
сельский округ Сам – 23 125,0 тысяч тенге;
села Сарга – 24 741,0 тысяча тенге;
села Сынгырлау – 24 694,0 тысячи тенге;
села Тажен – 26 145,0 тысяч тенге;
села Толеп – 23 748,0 тысяч тенге;
села Турыш – 30 311,0 тысяча тенге.
Учесть, что установлены нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2025 год в следующих размерах:

2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/182 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 01.07.2025 № 30/223 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 797 505,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 495 537,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 30 470,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 115 970,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 155 527,6 мың теңге;
2) шығындар – 13 446 764,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 107 098,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 216 260,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 109 162,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -756 356,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 756 356,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 690 260,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 109 555,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 175 651,5 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 15.08.2025 № 32/244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Облыстық бюджеттен 2025 жылға арналған аудандық бюджетке 2 240 214,0 мың теңге субвенция бөлінгені қаперге алынсын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтің және ауылдардың бюджеттеріне 278 576,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Ақжігіт ауылы – 44 317,0 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 55 673,0 мың теңге;
Есет ауылы – 25 822,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 23 125,0 мың теңге;
Сарға ауылы – 24 741,0 мың теңге;
Сыңғырлау ауылы – 24 694,0 мың теңге;
Тәжен ауылы – 26 145,0 мың теңге;
Төлеп ауылы – 23 748,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 30 311,0 мың теңге.
2025 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:

1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 79 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 90,8 процентов.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 15.08.2025 № 32/244 (вводится в действие с 01.01.2025).

1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 79 пайыз;
3) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық –90,8 пайыз.
Ескерту. 4 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 15.08.2025 № 32/244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Утвердить резерв акимата района в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
6. Принять к сведению, что в районный бюджет на 2025 год из республиканского, областного бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 2 605 563,0 тысячи тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 15.08.2025 № 32/244 (вводится в действие с 01.01.2025).

5. Аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық, облыстық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері және бюджеттік кредиттердің 2 605 563,0 мың теңге сомасында бөлінгені қаперге алынсын. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 15.08.2025 № 32/244 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4 и 5 к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Бейнеуского районного маслихата А.Бораш
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 25 декабря 2024 года №24/182
Бюджет района на 2025 год

7. Осы шешімнің 4 және 5 қосымшаларына сәйкес 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу аудандық мәслихының төрағасы А.Бораш
Бейнеу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№24/182 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

59 570,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
27 558,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
27 558,5
02
Оборона
115 377,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
115 377,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
41 128,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
74 249,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 108 594,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 102 059,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56 746,0
005
Государственная адресная социальная помощь
640 237,0
006
Оказание жилищной помощи
1 709,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
426 722,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 219,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 988,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
549 451,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
98 074,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 633,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
98 254,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

59 570,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
27 558,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 558,5
02
Қорғаныс
115 377,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
115 377,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
41 128,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
74 249,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
15 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 108 594,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 102 059,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56 746,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
640 237,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 709,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
426 722,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 219,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 988,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
549 451,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 074,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 633,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
98 254,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
Приложение 5
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 25 декабря 2024 года №24/182
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2025 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
Бейнеу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№24/182 шешіміне 5 қосымша
2026 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық