О бюджете города Жанаозен на 2025 – 2027 годы
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 23/189.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 15.08.2025 № 28/249 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 25 276 349,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21 812 323,5 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 215 939,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 500 817,4 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 747 269,0 тысяч тенге;
2)затраты – 25 342 673,1 тысячи тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 556 123,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 595 996,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 873,0 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 1 422 446,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 422 446,3 тысяч тенге;
поступления займов – 595 996,0 тысяч тенге;
погашение займов – 38 670,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 865 120,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 19.11.2025 № 32/280 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что из городского бюджета на 2025 год в бюджеты сҰл выделена субвенция в сумме 4 170 072,5 тысячи тенге, в том числе:
села Тенге – 664 636,7 тысяч тенге;
села Кызылсай – 852 431,0 тысяча тенге;
села Рахат – 1 427 532,2 тысячи тенге;
села Кендерли – 1 225 472,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 19.11.2025 № 32/280 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/189 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 15.08.2025 № 28/249 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 604 450,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 22 104 409,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 132 351,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 304 390,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 063 300,0 мың теңге;
2) шығындар – 26 670 773,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 628 087,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 667 960,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 873,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 494 410,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 494 410,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 667 960,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 670,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 865 120,3 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 15.08.2025 № 28/249 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 4 203 409,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 655 931,7 мың теңге;
Қызылсай ауылы – 867 086,0 мың теңге;
Рахат ауылы – 1 439 935,2 мың теңге;
Кендірлі ауылы – 1 240 456,6 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 15.08.2025 № 28/249 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанаозенского городского маслихата Г. Байжанов
Приложение 1
к решению Жанаозенского городского
маслихата от 20 декабря 2024 года
№ 23/189
Бюджет города Жанаозен на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 19.11.2025 № 32/280 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының төрағасы Г. Байжанов
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 23/189 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 15.09.2025 № 30/262 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

372 745,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
372 745,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 208 164,4
1
Социальное обеспечение
243 921,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
243 921,0
005
Государственная адресная социальная помощь
243 921,0
2
Социальная помощь
2 326 523,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 326 523,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 200,0
006
Оказание жилищной помощи
6 703,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
929 640,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 195,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140 747,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 206 038,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
0,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
637 720,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
635 098,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
134 266,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
579,0
021
Капитальные расходы государственного органа
13 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
243 824,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
174 554,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19 471,0

372 745,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
372 745,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 654 073,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
585 340,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
585 340,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
585 340,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 390 807,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 358 972,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 684,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 430,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
924 640,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 233,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140 747,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 236 238,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 835,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
31 835,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
677 926,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
647 926,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 266,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 775,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
239 236,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
174 554,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
50 691,0