О бюджетах поселка и сельских округов Сырдарьинского района на 2025-2027 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27 декабря 2024 года № 163.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 16 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуравлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Теренозек на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1138633,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 95368 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4807 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 192 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1038266,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1138726,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -93,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 93,7 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 93,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20.06.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет сельского округа Айдарлы на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 145762,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10007,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 660,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 135094 тысяч тенге;
2) затраты – 146063,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -301,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 301,2 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 301,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20.06.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).

Сырдария ауданының кент және ауылдық округтерінің 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 163 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 16 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тереңөзек кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 852888 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 79715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4802 мың теңге;
трансферттер түсімі – 768371 мың теңге;
2) шығындар – 852981,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -93,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 93,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 93,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 12.03.2025 № 181 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Айдарлы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125742,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9926,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 660,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115155 мың теңге;
2) шығындар – 126043,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -301,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 301,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 301,2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 12.03.2025 № 181 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1) доходы – 285610,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 50104 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 158,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 235348 тысяч тенге;
2) затраты – 289622,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4012,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4012,2 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4012,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20.06.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет сельского округа Ширкейли на 2025-2027 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 262619,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12550 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 628 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 249441,8 тысяч тенге;
2) затраты – 263793,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1173,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1173,3 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1173,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20.06.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 7004621 тысяч тенге, а именно:
на 2025 год 2199106 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек – 696729 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы – 111645 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма – 111843 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды – 163792 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова – 94200 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык – 102949 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь – 90253 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария – 95368 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун – 94391 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь – 127843 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов – 133243 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина – 94163 тысяч тенге;
сельский округ Шаган – 131147 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли – 151540 тысяч тенге.

1) кірістер – 251689,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 38024,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 158 мың теңге;
трансферттер түсімі – 213507 мың теңге;
2) шығындар – 255702 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4012,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4012,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4012,2 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 12.03.2025 № 181 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Шіркейлі ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 259487 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10629 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 628 мың теңге;
трансферттер түсімі – 248230 мың теңге;
2) шығындар – 260660,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1173,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1173,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1173,3 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 12.03.2025 № 181 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері алдағы 2025-2027 жылдарға 7004621 мың теңге сомасында көзделсін, атап айтқанда:
2025 жылға 2199106 мың теңге, оның ішінде:
Тереңөзек кенті – 696729 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі – 111645 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі – 111843 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 163792 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі – 94200 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі – 102949 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі – 90253 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі – 95368 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі – 94391 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі – 127843 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі – 133243 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі – 94163 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 131147 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі – 151540 мың теңге.

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года № 163
Бюджет поселка Теренозек на 2025 год
Сноска. Приложение 1 –в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20.06.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

16. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 163 шешіміне 1-қосымша
Тереңөзек кентінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 12.03.2025 № 181 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы