О бюджетах поселка и сельских округов Сырдарьинского района на 2025-2027 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27 декабря 2024 года № 163.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 16 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуравлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Теренозек на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1241559,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 129058,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10248,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 733,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1101519,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1241653,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -93,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 93,7 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 93,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27.11.2025 № 218 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет сельского округа Айдарлы на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 139694 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9997,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 670,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 502 тысяч тенге:
поступления трансфертов – 128523,9 тысяч тенге;
2) затраты – 139995,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -301,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 301,2 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 301,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27.11.2025 № 218 (вводится в действие с 01.01.2025).

Сырдария ауданының кент және ауылдық округтерінің 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 163 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 16 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тереңөзек кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1241559,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 129058,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10248,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 733,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1101519,1 мың теңге;
2) шығындар – 1241653,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -93,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 93,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 93,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 27.11.2025 жылғы 27 қарашадағы № 218 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Айдарлы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 139694 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9997,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 670,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 502 мың теңге;
трансферттер түсімі – 128523,9 мың теңге;
2) шығындар – 139995,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -301,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 301,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 301,2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 27.11.2025 жылғы 27 қарашадағы № 218 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

13. Утвердить бюджет сельского округа Шаган на 2025-2027 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 383640,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 50014,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 260,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 333365 тысяч тенге;
2) затраты – 387652,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4012,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4012,1 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4012,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27.11.2025 № 218 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить бюджет сельского округа Ширкейли на 2025-2027 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 262796,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14043,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 158,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 248494,8 тысяч тенге;
2) затраты – 263969,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1173,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1173,3 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1173,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 30.09.2025 № 210 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 7004621 тысяч тенге, а именно:
на 2025 год 2199106 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек – 696729 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы – 111645 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма – 111843 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды – 163792 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова – 94200 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык – 102949 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь – 90253 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария – 95368 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун – 94391 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь – 127843 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов – 133243 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина – 94163 тысяч тенге;
сельский округ Шаган – 131147 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли – 151540 тысяч тенге.

13. Шаған ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 383640,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 50014,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 260,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 333365 мың теңге;
2) шығындар – 387652,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4012,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4012,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4012,1 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 27.11.2025 жылғы 27 қарашадағы № 218 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Шіркейлі ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 262796,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14043,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 158,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 248494,8 мың теңге;
2) шығындар – 263969,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1173,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1173,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1173,3 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 30.09.2025 № 210 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері алдағы 2025-2027 жылдарға 7004621 мың теңге сомасында көзделсін, атап айтқанда:
2025 жылға 2199106 мың теңге, оның ішінде:
Тереңөзек кенті – 696729 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі – 111645 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі – 111843 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 163792 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі – 94200 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі – 102949 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі – 90253 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі – 95368 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі – 94391 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі – 127843 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі – 133243 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі – 94163 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 131147 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі – 151540 мың теңге.

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года № 163
Бюджет поселка Теренозек на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 27.11.2025 № 218 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

16. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 163 шешіміне 1-қосымша
Тереңөзек кентінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 27.11.2025 жылғы 27 қарашадағы № 218 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы