О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 159.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9646306 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5075635,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12994 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24870 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4532806,6 тысяч тенге;
2) затраты – 11946508,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -108350 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 92402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 200752 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2191852,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2191852,5 тысяч тенге;
поступления займов – 1700815 тысяч тенге;
погашение займов – 200752 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 691789,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20.06.2025 № 197 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет 2025 году следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Установить объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в в 2025 году 2410830 тысяч тенге, в 2026 году 2529548 тысяч тенге, в 2027 году 2656023 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 7004621 тысяч тенге, а именно:
на 2025 год 2199106 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек – 696729 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы – 111645 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма – 111843 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды – 163792 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова – 94200 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык – 102949 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь – 90253 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария – 95368 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун – 94391 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь – 127843 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов – 133243 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина – 94163 тысяч тенге;
сельский округ Шаган – 131147 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли – 151540 тысяч тенге;

2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 159 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің - 6 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9646306 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5075635,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12994 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24870 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4532806,6 мың теңге;
2) шығындар – 11946508,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -108350 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 92402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 200752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2191852,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2191852,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1700815 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 200752 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 691789,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 20.06.2025 № 197 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2025 жылға 2410830 мың теңге, 2026 жылға 2529548 мың теңге, 2027 жылға 2656023 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері алдағы 2025-2027 жылдарға 7004621 мың теңге сомасында көзделсін, атап айтқанда:
2025 жылға 2199106 мың теңге, оның ішінде:
Тереңөзек кенті – 696729 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі – 111645 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі – 111843 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 163792 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі – 94200 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі – 102949 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі – 90253 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі – 95368 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі – 94391 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі – 127843 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі – 133243 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі – 94163 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 131147 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі – 151540 мың теңге.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 82000 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 159
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20.06.2025 № 197 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 82000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 159 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 20.06.2025 № 197 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

23185
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1108262,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1108262,3
005
Государственная адресная социальная помощь
189149
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40169
006
Оказание жилищной помощи
15436
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95396
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
180
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9470
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
191682
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
414429
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
26454,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82422,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
750
021
Капитальные расходы государственного органа
1480
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12693
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17814
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10737
07
Жилищно – коммунальное хозяйство
1892386
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1888412
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1888412
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3974
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2391
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1583
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

23185
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1108262,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1108262,3
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
189149
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40169
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15436
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95396
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
180
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9470
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
191682
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
414429
027
Халықты әлекуметтік қорғау іс шараларын жүзеге асыру
26454,5
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82422,8
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
750
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1480
451
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12693
451
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17814
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10737
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1892386
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1888412
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1888412
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3974
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2391
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
1583
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

1685
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
642
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
72140
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
72140
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
103259
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
103259
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
33893
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
33893
02
Оборона
30811
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30811
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16793
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
863
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13155
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
22470
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22470
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22470
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
661181
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
661181
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40169
006
Оказание жилищной помощи
9823
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69764
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
193
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9470
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

1685
459
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
642
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
72140
458
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72140
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
103259
459
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103259
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33893
493
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33893
02
Қорғаныс
30811
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30811
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16793
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
863
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13155
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
22470
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22470
458
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22470
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
661181
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
661181
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40169
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9823
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69764
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
193
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9470
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

192332
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
202847
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
26455
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82501
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
750
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8218
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18659
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
958289
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
236574
003
Поддержка культурно-досуговой работы
236574
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
270660
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
215517
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
24206
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
30937
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
202369
006
Функционирование районных (городских) библиотек
201359
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1010
821
Отдел общественного развития района (города областного значения)
18400
004
Услуги по проведению государственной информационной политики
18400
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
39977
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
39977
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
50869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
50869
821
Отдел общественного развития района (города областного значения)
139440
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан

192332
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
202847
027
Халықты әлекуметтік қорғау іс шараларын жүзеге асыру
26455
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82501
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
750
451
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8218
451
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18659
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
958289
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
236574
820
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
236574
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
270660
820
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
215517
820
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
24206
820
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
30937
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
202369
820
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
201359
820
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1010
821
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қоғамдық даму бөлімі
18400
821
004
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18400
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
39977
820
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39977
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
50869
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
50869
821
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қоғамдық даму бөлімі
139440
821
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер