О бюджете сельского округа Аккыр на 2025-2027 годы
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 28-5.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Аккыр на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 290 137 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 615 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов –285 522 тысяч тенге;
2) затраты – 291 063,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -926,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 926,2 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 926,2 тысяч тенге.

2025 – 2027 жылдарға арналған Аққыр ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 28-5 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 4 тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Аққыр ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 290 137 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 4 615 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 285 522 мың теңге;
2) шығындар – 291 063,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -926,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 926,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 926,2 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 25.11.2025 № 36-3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа Аккыр на 2025 год согласно приложению 4.
3. Утвердить целевые текущие трансферты предусмотренные из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год согласно приложению 5.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 25.11.2025 № 36-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Аққыр ауылдық округінің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жалагашского районного маслихата Елеусинов У.
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 28-5
Бюджет сельского округа Аккыр на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 25.11.2025 № 36-3 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

4. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының төрағасы У.Елеусинов
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 28-5 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Аққыр ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 25.11.2025 № 36-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 25.11.2025 № 36-3 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
180500
Целевые текущие трансферты предусмотренные из областного бюджета
167757,3
Целевые текущие трансферты предусмотренные из районного бюджета
12742,7
Капитальный ремонт улиц Ы.Акмырзаев, Ш.Есова, М.Ахметова, Аккыр, Н.Таспенова в населенном пункте Аккыр

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 25.11.2025 № 36-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
180500
Облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферт
167757,3
Аудандық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферт
12742,7
Аққыр елді мекеніндегі Ы. Ақмырзаев, Ш. Есов, М. Ахметов Аққыр, Н. Тәспенов көшелерін күрделі жөндеу