О бюджете сельского округа Жосалы на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 236.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Жосалы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 939,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 593 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 126 346,7 тысяч тенге;
2) затраты – 133 931,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -991,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 991,8 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 991,8 мың теңге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 290 (вводится в действие с 01.01.2025); с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.09.2025 № 315 (вводится в действие с 01.01.2025); от 11.12.2025 № 342 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в 2025 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Жосалы установлен в размере 69 393 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Жосалы, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Жосалы, на 2025 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
4-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2024 году в районный бюджет в сумме 0,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 290 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 236 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 5 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 133 030,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 593 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 126 437,3 мың теңге;
2) шығындар – 134 022,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -991,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 991,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 991,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.09.2025 № 315 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен Жосалы ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 69 393 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған Жосалы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4-1. 2024 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,6 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 290 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.