О бюджете города Караганды на 2025–2027 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 213.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 157 978 004 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 126 009 885 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 654 222 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 643 753 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 27 670 144 тысячи тенге;
2) затраты – 166 778 196 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 832 023 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 046 249 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 214 226 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 20 632 215 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 632 215 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 20 012 085 тысяч тенге;

Қарағанды қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 213 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2025-2027 жылдарға арналған, оның ішінде 2025 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 157 978 004 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 126 009 885 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 654 222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 643 753 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27 670 144 мың теңге;
2) шығындар – 166 778 196 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 832 023 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 046 249 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 214 226 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 20 632 215 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 20 632 215 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 20 012 085 мың теңге;

погашение займов – 5 770 548 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 390 678 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 01.10.2025 № 301 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2025 год в сумме 2 400 000 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.

қарыздарды өтеу – 5 770 548 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 6 390 678 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 01.10.2025 № 301 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 2 400 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 070 101
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 070 101
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 717 807
1
Социальное обеспечение
535 653
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
535 653
005
Государственная адресная социальная помощь
535 653
2
Социальная помощь
12 937 791
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 707 681
006
Оказание жилищной помощи
42 320
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 272 044
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 952
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
280 793
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 195 180
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
307 194
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 453 328
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
135 870
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 230 110
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 230 110
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 244 363
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 244 363
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
313 926
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 891
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
606 248
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 070 101
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 070 101
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 717 807
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
535 653
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
535 653
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
535 653
2
Әлеуметтiк көмек
12 937 791
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 707 681
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
42 320
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 272 044
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 952
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
280 793
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 195 180
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
307 194
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 453 328
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
135 870
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 230 110
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
1 230 110
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 244 363
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 244 363
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
313 926
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 891
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
606 248
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру