О бюджете города Караганды на 2025–2027 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 213.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 154 656 588 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 126 959 885 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 917 569 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 678 753 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 23 100 381 тысяча тенге;
2) затраты – 168 456 780 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 243 774 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 458 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 214 226 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 043 966 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 043 966 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 14 423 836 тысяч тенге;
погашение займов – 5 770 548 тысяч тенге;

Қарағанды қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 213 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2025-2027 жылдарға арналған, оның ішінде 2025 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 154 656 588 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 126 959 885 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 917 569 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 678 753 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23 100 381 мың теңге;
2) шығындар – 168 456 780 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 243 774 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 458 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 214 226 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 15 043 966 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 15 043 966 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 14 423 836 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 770 548 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 6 390 678 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 28.11.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2025 год в сумме 1 013 346 тысяч тенге
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 28.11.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).

бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 6 390 678 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 28.11.2025 № 317 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 1 013 346 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 28.11.2025 № 317 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и района Әлихан Бөкейхан города Караганды на 2025 год согласно приложению 5.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата А. Букенов
Приложение 1
к решению Карагандинского
городского маслихата

3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
4. Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданы мен Әлихан Бөкейхан ауданының 2025 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А.Бөкенов
Қарағанды қалалық мәслихатының

160 111
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
160 111
02
Оборона
146 134
1
Военные нужды
145 718
122
Аппарат акима района (города областного значения)
145 718
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
145 718
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
416
122
Аппарат акима района (города областного значения)
416
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
416
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 068 201
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 068 201
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 068 201
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 068 201
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 282 936
1
Социальное обеспечение
233 012
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
233 012
005
Государственная адресная социальная помощь
233 012
2
Социальная помощь
12 860 519
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 295 279
006
Оказание жилищной помощи
41 535
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 217 975
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 615
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
280 793
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 195 180
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
307 194
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 097 117
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
135 870
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 565 240
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

160 111
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
160 111
02
Қорғаныс
146 134
1
Әскери мұқтаждар
145 718
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
145 718
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
145 718
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
416
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
416
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
416
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 068 201
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 068 201
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 068 201
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 068 201
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 282 936
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
233 012
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
233 012
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
233 012
2
Әлеуметтiк көмек
12 860 519
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 295 279
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
41 535
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 217 975
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 615
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
280 793
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 195 180
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
307 194
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 097 117
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
135 870
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 565 240
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау