О бюджете города Текели на 2025-2027 год
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 26 декабря 2024 года № 26-122.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 9 871 466 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 575 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления 17 678 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 356 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 922 673 тысячи тенге;
2) затраты 9 910 703 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 404 647 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 435 248 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 601 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 443 884 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 443884 тысяч тенге:
поступление займов 435 248 тысяч тенге;
погашение займов 372 698 тысяч тенге;

Текелі қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-122 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 871 466 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 575 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 17 678 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 356 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 922 673 мың теңге;
2) шығындар 9 910 703 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 404 647 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 435 248 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 601 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 443 884 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 443884 мың теңге:
қарыздар түсімі 435 248 мың теңге;
қарыздарды өтеу 372 698 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 381 334 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 19.11.2025 № 37-153 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 29 541 тысяча тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на содержание аппарата акима Рудничного сельского округа, на обеспечение функционирования автомобильных дорог, санитарии, освещения и благоустройство.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 381 334 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 19.11.2025 № 37-153 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 29 541 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде Рудничный ауылдық округ аппаратын ұстауға, санитария, жарықтандыру, абаттандыру мен автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Текелийского городского маслихата Б. Тугулбаев
Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 26-122 "О бюджете города Текели на 2025-2027 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 19.11.2025 № 37-153 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет города Текели на 2025 год
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының төрағасы Б. Тугулбаев
Текелі қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-122 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 19.11.2025 № 37-153 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың
Ішкі сыныбы Атауы
теңге)

708
006
Оказание жилищной помощи
3 759
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 069
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101 551
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
158 867
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
213 919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
186 285
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 090
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
737
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
105 010
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 448
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
27 634
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
27 634
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 686 682
1
Жилищное хозяйство
443 663
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
374 585
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
365 529
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 056
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

708
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 759
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 069
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
101 551
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
158 867
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
16 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
213 919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
186 285
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 090
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
737
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
105 010
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 448
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
27 634
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
27 634
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 686 682
1
Тұрғын үй шаруашылығы
443 663
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
374 585
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
365 529
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 056
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

58 864
015
Капитальные расходы государственного органа
12 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
61 504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
51 911
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 593
02
Оборона
39 005
1
Военные нужды
36 505
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 505
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 505
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 500
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 500
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 052
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 052
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 052
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 052
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
762 311
1
Социальное обеспечение
253 605
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
253 605
005
Государственная адресная социальная помощь
253 605
2
Социальная помощь
324 228
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
306 407
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
785
006
Оказание жилищной помощи
4 347
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 193
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 180
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99 968
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

58 864
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
61 504
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 911
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 593
02
Қорғаныс
39 005
1
Әскери мұқтаждар
36 505
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 505
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 505
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 500
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 500
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 052
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 052
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 052
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 052
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
762 311
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
253 605
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
253 605
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
253 605
2
Әлеуметтік көмек
324 228
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
306 407
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
785
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 347
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 193
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 180
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99 968
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету