О бюджете Улытауского района на 2025-2027 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 30 декабря 2024 года № 170.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 830 016 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 714 286 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 532 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 614 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 080 584 тысяч тенге;
2) затраты – 9 490 056,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 79 787 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 147 451 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 67 664 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 575 794,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 575 794,1 тысяч тенге:
поступление займов – 147 450 тысяч тенге;
погашение займов – 67 664 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 496 008,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 29.09.2025 № 220 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в сумме 265 637 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 136 732 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 34 029 тысяч тенге;
поселок Актас – 9 307 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 4 555 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 4 34 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 5 722 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 6 969 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 16 261 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 7 599 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 8 241 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 5 739 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 8 318 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 5 439 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 6 577 тысяч тенге;

Ұлытау ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 170 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 830 016 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 714 286 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 532 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 614 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 080 584 мың теңге;
2) шығындар – 9 490 056,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 787 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 147 451 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 664 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 575 794,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 575 794,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 147 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 67 664 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 496 008,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 220 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 265 637 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 136 732 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 34 029 мың теңге;
Ақтас кентіне – 9 307 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 4 555 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 4 304 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 5 722 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 6 969 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 16 261 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 7 599 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 8 241 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 5 739 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 8 318 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 5 439 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 6 577 мың теңге;

Коскольский сельский округ – 5 845 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2025 год в сумме 128 805 тысяч тенге.
4. Установить в составе районного бюджета на 2025 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2025 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.

Қоскөл ауылдық округіне – 5 845 мың теңге.
3. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 128 805 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

1538545
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
315713
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
51599
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
51599
122
Аппарат акима района (города областного значения)
264114
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
264114
2
Финансовая деятельность
2250
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2250
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
750
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1500
9
Прочие государственные услуги общего характера
1220582
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
99360
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
97860
015
Капитальные расходы государственного органа
1500
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
43658
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
43658
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1047021
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
66439
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
980582
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30543
02
Оборона
115713
1
Военные нужды
16820
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16820
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16820
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
98893
122
Аппарат акима района (города областного значения)
98893
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

1538545
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
315713
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
54198
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54198
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
264114
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
264114
2
Қаржылық қызмет
2250
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2250
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
750
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1500
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
1220582
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
99360
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125250
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
46918
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46918
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1047021
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80512
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
980582
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30543
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30543
02
Қорғаныс
115713
1
Әскери мұқтаждар
16820
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16820
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16820
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
98893
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
98893
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

015
Капитальные расходы государственного органа
1500
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
43658
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
43658
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1141967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
66439
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1075528
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30543
02
Оборона
115713
1
Военные нужды
16820
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16820
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16820
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
98893
122
Аппарат акима района (города областного значения)
98893
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
94893
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
226496
1
Социальное обеспечение
2352
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2352
005
Государственная адресная социальная помощь
2352
2
Социальная помощь
151630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151630
006
Оказание жилищной помощи
624
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59182
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90468
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1046
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
43658
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50918
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1141967
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82512
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1075528
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30543
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31543
02
Қорғаныс
115713
1
Әскери мұқтаждар
16820
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16820
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16820
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
98893
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
98893
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
94893
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
226496
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
2352
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2352
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
2352
2
Әлеуметтік көмек
151630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151630
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
624
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
59182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
90468
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1046
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер