О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 26 декабря 2024 года № 24/151.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 532 452 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 200 613 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 25 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 515 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 331 229 тысяч тенге;
2) затраты – 659 554 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 127 172 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 127 172 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 172 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 28.07.2025 № 30/181 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 312 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 804 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 106 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 222 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 180 тысяч тенге;
2) затраты – 47 314 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1002 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1002 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1002 тысяч тенге

2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 24/151 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 532 382 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 200 613 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 515 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 331 229 мың теңге;
2) шығындар – 659 554 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 127 172 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 127 172 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 127 172 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 28.07.2025 № 30/181 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 312 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 804 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 106 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 222 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 38 180 мың теңге;
2) шығындар 47 314 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1002 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1002 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1002 мың теңге

Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 28.07.2025 № 30/181 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Учесть в составе поступлений бюджета на 2025 год целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета нижестоящим бюджетам согласно приложению 43.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Беккожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 28.07.2025 № 30/181 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2025 жылға арналған бюджет кірістерінің құрамында 43 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
16. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин

15224
042
Обслуживание долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из районного (города областного значения) бюджета
15224
15
Трансферты
10
1
Трансферты
10
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
10
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
10
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
приобретение финансовых активов
0
поступления от продажи финансовых активов государства
0
V.Дефицит (профицит) бюджета
-127172
VІ.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
127172
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступление займов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Используемые остатки бюджетных средств
127172
Приложение 2 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 26 декабря 2024 год №24/151
Бюджет поселка Жаңаарқа на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

15224
042
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округ әкімі аппаратының аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15224
15
Трансферттер
10
1
Трансферттер
10
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
10
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
10
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
қаржы активтерін сатып алу
0
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-127172
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
127172
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Қарыздар түсімдері
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
127172
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы №24/151
шешіміне 2 қосымша
2026 жылға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер