"О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 33-6.
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12 371 743 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 113 674 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 39 876 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 450 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 187 743 тысяч тенге;
2) затраты – 12 730 565 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 341 057 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 384 502 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 445 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 699 879 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 699 879 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 384 502 тысяч тенге;
погашение займов – 43 445 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 358 822 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 22.12.2025 № 50-6 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2025 год в размере 676 676,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 166 893,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –38 530,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 38 108,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 52 405,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 40 781,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 37 661,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 58 091,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 39 715,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 35 840,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 31 862,0 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 33 662,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 36 563,0 тысяч тенге;

"2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 33-6 шешімі.
Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025– 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 371 743 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 113 674 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39 876 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 450 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 10 187 743 мың теңге;
2) шығындар – 12 730 565 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 341 057 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 384 502 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 445 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 699 879 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 699 879 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 384 502 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 445 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 358 822 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 50-6 (01.01.2025 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 676 676,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 166 893,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 38 530,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 38 108,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 52 405,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 40 781,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 37 661,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 58 091,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 39 715,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 35 840,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 31 862,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 33 662,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 36 563,0 мың теңге;

Каратаускому сельскому округу – 34 101,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 32 464,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2025-2027 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, культуры, спорта, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Қаратау ауылдық округіне – 34 101,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 32 464,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2025-2027 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спортмемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 41 400,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Садубаев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №33-6
Районный бюджет 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 22.12.2025 № 50-6 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

4. 2025 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 41400,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№33-6 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 50-6 (01.01.2025 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

37 841
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 502
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
159
018
Капитальные расходы государственного органа
1 245
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
746 117
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
42 537
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
39 557
004
Капитальные расходы государственного органа
2 980
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
322 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
44 944
013
Капитальные расходы государственного органа
1 846
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
166 582
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
109 170
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
35 329
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
34 629
003
Капитальные расходы государственного органа
700
02
Оборона
67 803
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41 053
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
41 053
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26 750
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
26 750
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
693 817
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121 996
005
Государственная адресная социальная помощь
121 996
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
258 002
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 325
006
Оказание жилищной помощи
203
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 928
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 600
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76 498
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

37 841
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 502
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
159
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 245
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
746 117
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
42 537
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 557
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 980
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
322 542
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 944
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 846
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
166 582
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
109 170
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
35 329
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 629
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
02
Қорғаныс
67 803
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41 053
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
41 053
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26 750
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
26 750
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
693 817
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121 996
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
121 996
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
258 002
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 325
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
203
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 928
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 600
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76 498
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

3 550
007
Капитальные расходы государственного органа
666
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26 853
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26 853
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
60 154
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
60 154
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46 948
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12 359
015
Капитальные расходы государственного органа
847
12
Транспорт и коммуникации
981 885
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
882 885
022
Развитие транспортной инфраструктуры
2 300
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
69 338
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
811 247
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
99 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
99 000
13
Прочие
2 227 392
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 812
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
27 812
452
Отдел финансов района (города областного значения)
4 300
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
4 300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 515 860
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
218 231
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
1 297 629
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
679 420
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
679 420
14
Обслуживание долга

3 550
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
666
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26 853
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26 853
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
60 154
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
60 154
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 948
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12 359
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
847
12
Көлiк және коммуникация
981 885
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
882 885
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 300
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
69 338
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
811 247
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
99 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
99 000
13
Басқалар
2 227 392
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 812
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
27 812
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
4 300
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
4 300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 515 860
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
218 231
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 297 629
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
679 420
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
679 420
14
Борышқа қызмет көрсету

35 014
010
Капитальные расходы государственного органа
1 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
181 266
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
48 087
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
126 879
006
Капитальные расходы государственного органа
1 500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 800
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
166 239
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
80 445
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
78 945
006
Капитальные расходы государственного органа
1 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
15 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41 014
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 014
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 500
007
Капитальные расходы государственного органа
8 500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29 780
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 780
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
83 258
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
83 258
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37 258
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
36 000
015
Капитальные расходы государственного органа
10 000
12
Транспорт и коммуникации
826 569
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

35 014
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
17 000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
181 266
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 087
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
126 879
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 800
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
166 239
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
80 445
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 945
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
15 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41 014
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 014
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 500
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29 780
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 780
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
83 258
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
83 258
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37 258
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
36 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000
12
Көлiк және коммуникация
826 569
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

42 587
006
Оказание жилищной помощи
25 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 036
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 007
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
98 996
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
226 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 089
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000
021
Капитальные расходы государственного органа
1 580
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
75 458
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
75 458
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
98 014
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
33 014
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
33 014
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 000
028
Развитие коммунального хозяйства
50 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 811 999
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
632 258
003
Поддержка культурно-досуговой работы
632 258
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 000
011
Развитие объектов культуры
45 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
563 970
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
35 014
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
504 456
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

42 587
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
25 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 036
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91 007
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
98 996
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
226 585
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 089
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 580
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
75 458
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
75 458
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
98 014
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
33 014
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 014
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
50 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
15 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 811 999
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
632 258
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
632 258
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 000
011
Мәдениет объектілерін дамыту
45 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
563 970
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 014
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
504 456
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу