"О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 33-6
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10 758 592 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 030 000 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 36 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 694 592 тысяч тенге;
2) затраты – 10 758 592 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–35 195 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 445 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 35 195 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 195 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 78 640 тысяч тенге;
погашение займов – 43 445 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2025 год в размере 676 676,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 166 893,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –38 530,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 38 108,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 52 405,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 40 781,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 37 661,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 58 091,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 39 715,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 35 840,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 31 862,0 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 33 662,0 тысяч тенге;

"2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 33-6 шешімі.
Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025– 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 293 891 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 030 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 9 219 891 мың теңге;
2) шығындар – 11 652 713 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 195 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 445 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 394 017 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 394 017 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 78 640 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 445 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 358 822 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 07.04.2025 № 37-2 (01.01.2025 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 676 676,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 166 893,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 38 530,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 38 108,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 52 405,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 40 781,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 37 661,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 58 091,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 39 715,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 35 840,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 31 862,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 33 662,0 мың теңге;

Тамдинскому сельскому округу – 36 563,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 34 101,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 32 464,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2025-2027 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, культуры, спорта, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Тамды ауылдық округіне – 36 563,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 34 101,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 32 464,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2025-2027 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спортмемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

36 231
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 675
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700
018
Капитальные расходы государственного органа
497
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
437 324
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
36 320
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
35 140
004
Капитальные расходы государственного органа
1 180
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81 718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
40 872
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40 000
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
31 933
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
31 233
003
Капитальные расходы государственного органа
700
02
Оборона
55 138
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 491
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 491
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 647
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
27 647
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 048 892
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
465 801
005
Государственная адресная социальная помощь
465 801
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
324 847
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 422
006
Оказание жилищной помощи
13 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
106 133
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 600
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
80 498
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

36 231
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 675
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 287
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
479 873
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37 090
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 910
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 180
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
111 896
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 050
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
846
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
60 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 000
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
32 433
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 733
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
02
Қорғаныс
75 820
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 485
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
42 485
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33 335
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 335
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 075 392
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
459 801
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
459 801
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
324 847
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 422
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
106 133
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 600
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
80 498
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

48 087
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
126 879
006
Капитальные расходы государственного органа
1 500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 800
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
166 239
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
80 445
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
78 945
006
Капитальные расходы государственного органа
1 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
15 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41 014
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 014
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 500
007
Капитальные расходы государственного органа
8 500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29 780
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 780
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
83 258
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
83 258
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37 258
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
36 000
015
Капитальные расходы государственного органа
10 000
12
Транспорт и коммуникации
826 569
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
726 569
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 200
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
65 980
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
459 389
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
200 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

48 087
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
126 879
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 800
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
166 239
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
80 445
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 945
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
15 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41 014
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 014
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 500
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29 780
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 780
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
83 258
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
83 258
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37 258
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
36 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000
12
Көлiк және коммуникация
826 569
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
726 569
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 200
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
65 980
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
459 389
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
200 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі