О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 30-5
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 8274043 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3768115 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 12073 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4491855 тысяч тенге;
2) затраты - 8274043 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 71617 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 163178 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 91561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета --71617 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 30-5 шешімі.
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8726580 мың теңге;
салықтық түсімдер -3639340 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -19940 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2000 мың теңге;
трансферттер түсімі -5065300 мың теңге;
2) шығындар -8853594 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -71617 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -163178 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -91561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -198631 мың теңге;

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
69500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
69500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1486848
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
690744
005
Государственная адресная социальная помощь
690744
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
454695
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71072
006
Оказание жилищной помощи
1980
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78566
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6087
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
95200
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
201790
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74498
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74498
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
866
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
866
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266045
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
2500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
183545
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
78000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
831570

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32838
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
32838
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1409408
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
611106
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
611106
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
489695
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71072
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1980
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78566
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6087
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130200
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
201790
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2696
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2696
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
866
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
866
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
231045
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
183545
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
43000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1010606

032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1380
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
343044
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
36334
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
36334
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
243902
010
Развитие объектов сельского хозяйства
243902
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29080
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27080
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
2000
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
33728
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33728
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43295
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43295
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31130
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12165
12
Транспорт и коммуникации
210566
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
210566
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
37800
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
124492
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
194554
452
Отдел финансов района (города областного значения)
84554
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
84554

032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1380
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
360280
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
36499
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36499
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
260833
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
260833
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
29220
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27220
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
2000
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33728
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
33728
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108374
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
108374
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31130
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
77244
12
Көлік және коммуникация
287991
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
222144
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
91848
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
147869
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
619936
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
84554
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
84554
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
425382
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
425382

261446
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
261446
452
Отдел финансов района (города областного значения)
972573
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50601
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
921972
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40110
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
40110
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
189343
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
70571
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
118772
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
23807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
23807
02
Оборона
53846
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4776
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4776
122
Аппарат акима района (города областного значения)
49070
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
28084
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20986
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7650
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7650
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7650
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
939065
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
219488
005
Государственная адресная социальная помощь
219488
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
462393
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
72493
006
Оказание жилищной помощи

261446
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
261446
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
972573
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару
50601
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен
921972
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40110
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40110
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
189343
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70571
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
118772
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
23807
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23807
02
Қорғаныс
53846
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4776
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4776
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49070
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
28084
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20986
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7650
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7650
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
7650
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
939065
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
219488
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
219488
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
462393
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
72493
006
Тұрғын үйге көмек көрсету