О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 30-5.
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8553218 тысяч тенге;
налоговые поступления – 3709945 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36835 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8580 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4797858 тысяч тенге;
2) затраты – 10405736 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 71617 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 163178 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 91561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета -1924135тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1924135 тысяч тенге;
поступление займов- 1888682 тысяч тенге;
погашение займов -91561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 127014 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 30-5 шешімі.
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8553218 мың теңге;
салықтық түсімдер -3709945 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -36835 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8580 мың теңге;
трансферттер түсімі -4797858 мың теңге;
2) шығындар -10405736 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -71617 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -163178 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -91561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) --1924135 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) -1924135 мың теңге;
қарыздар түсімі - 1888682 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 91561 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 127014 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 03.12.2025 № 42-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2025 год в размере 2882723 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 84554 тысяч тенге.
4. В районном бюджете на 2025 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 03.12.2025 № 42-4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2882723 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 84554 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

31794
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
944636
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162718
005
Государственная адресная социальная помощь
162718
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
488031
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71466
006
Оказание жилищной помощи
239
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64340
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4987
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
130200
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
216799
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18922
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
18922
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
866
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
866
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200099
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы
1812
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
183545
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12317
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1725
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2715567
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

31794
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
944636
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162718
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
162718
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
488031
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71466
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
239
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64340
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4987
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
130200
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
216799
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18922
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
18922
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
866
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
866
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200099
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1812
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
183545
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12317
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1725
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2715567
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

37166
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37166
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
463986
010
Развитие объектов сельского хозяйства
463986
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30220
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28114
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
2106
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
31542
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31542
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
52471
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
52471
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35795
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
16676
12
Транспорт и коммуникации
310770
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
310770
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
102733
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
159763
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
48274
13
Прочие
550928
452
Отдел финансов района (города областного значения)
44587
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
44587
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
396340
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
396340
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
110001
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
110001
14
Обслуживание долга
510
452
Отдел финансов района (города областного значения)

37166
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37166
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
463986
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
463986
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
30220
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28114
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
2106
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31542
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
31542
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
52471
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
52471
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35795
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
16676
12
Көлік және коммуникация
310770
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
310770
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
102733
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
159763
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
48274
13
Басқалар
550928
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
44587
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
44587
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
396340
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
396340
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
110001
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
110001
14
Борышқа қызмет көрсету
510
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

261446
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
261446
452
Отдел финансов района (города областного значения)
972573
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50601
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
921972
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40110
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
40110
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
189343
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
70571
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
118772
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
23807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
23807
02
Оборона
53846
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4776
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4776
122
Аппарат акима района (города областного значения)
49070
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
28084
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20986
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7650
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7650
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7650
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
939065
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
219488
005
Государственная адресная социальная помощь
219488
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
462393
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
72493
006
Оказание жилищной помощи

261446
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
261446
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
972573
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару
50601
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен
921972
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40110
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40110
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
189343
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70571
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
118772
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
23807
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23807
02
Қорғаныс
53846
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4776
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4776
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49070
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
28084
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20986
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7650
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7650
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
7650
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
939065
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
219488
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
219488
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
462393
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
72493
006
Тұрғын үйге көмек көрсету

20424
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
246896
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
245497
006
Функционирование районных (городских) библиотек
243967
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1530
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
63240
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
63240
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
21549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21549
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
179264
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
77596
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
101668
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
101123
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
37060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37060
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29661
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27621
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
2040
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
34402
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34402
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44160
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
44160
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31752
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12408
12
Транспорт и коммуникации
87795
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

20424
006
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейдегі спорттық жарыстар
246896
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
245497
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
243967
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1530
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
63240
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
63240
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
21549
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21549
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
179264
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77596
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
101668
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
101123
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
37060
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37060
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
29661
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27621
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
2040
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34402
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
34402
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44160
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
44160
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31752
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12408
12
Көлік және коммуникация
87795
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі