О бюджете сельских округов Байзакского района на 2025-2027 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 30 декабря 2024 года № 41-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить бюджет сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1-1. Жалгызтюбинский сельский округ на 2025 год:
1) доходы – 77540 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17194 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 157 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3179 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 57010 тысячи тенге;
2) затраты – 78059 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -519 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 519 тысячи тенге.
1-2. Диханский сельский округ на 2025 год:
1)доходы – 72888 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24917 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 196 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1558 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 46217 тысячи тенге;
2) затраты – 72888 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысячи тенге
1-3. Мырзатайский сельский округ на 2025 год:
1) доходы – 78166 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25968 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 127 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2854 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 49217 тысячи тенге;
2) затраты – 79634 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 41-2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес, Байзақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Жалғызтөбе ауылдық округі 2025 жылға:
1)кірістер – 77540 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17194 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 157 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3179 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57010 мың теңге;
2)шығындар – 78059 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -519 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 519 мың теңге;
1-2. Дихан ауылдық округі 2025 жылға:
1)кірістер –72888 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24917 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1558 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46217 мың теңге;
2)шығындар – 72888 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
1-3. Мырзатай ауылдық округі 2025 жылға:
1)кірістер –78166 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25968 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 127 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2854 мың теңге;
трансферттер түсімі – 49217 мың теңге;
2)шығындар – 79634 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

2) затраты – 176641 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -220 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 220 тысячи тенге
1-18. Сазтерекский сельский округ на 2025 год:
1) доходы – 59629 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31111 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 117 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 28371 тысячи тенге;
2) затраты – 59878 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -249 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 249 тысячи тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 09.12.2025 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2025 год установить в размере 350055 тысяч тенге, в том числе:
Жалгызтюбинский сельский округ – 32 497 тысячи тенге;
Диханский сельский округ – 26 903 тысячи тенге;
Мырзатайский сельский округ – 15 424 тысячи тенге;
Темирбекский сельский округ – 31 863 тысячи тенге;
Туймекентский сельский округ – 12 459 тысячи тенге;
Жанатурмысский сельский округ – 36 379 тысячи тенге;
Кокталский сельский округ – 18 683 тысячи тенге;
Ынтымакский сельский округ – 33 092 тысячи тенге;
Суханбаевский сельский округ – 29 482 тысячи тенге;
Костюбинский сельский округ – 3 910 тысячи тенге;
Бурылский сельский округ – 0 тысячи тенге;
Коптерекский сельский округ – 25 094 тысячи тенге;
Улгулинский сельский округ – 24 602 тысячи тенге;
Сарыкемерский сельский округ – 0 тысячи тенге;
Кызылжулдызский сельский округ – 12 093 тысячи тенге;
Ботамойнакский сельский округ – 7 289 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 23 340 тысячи тенге.
Сазтерекский сельский округ – 16 945 тысячи тенге.

2)шығындар – 176641 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -220 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 220 мың теңге;
1-18. Сазтерек ауылдық округі 2025 жылға:
1)кірістер – 59629 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31111 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 117 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28371 мың теңге;
2)шығындар – 59878 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -249 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 249 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 55-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 350055 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жалғызтөбе ауылдық округіне – 32497 мың теңге;
Дихан ауылдық округіне – 26903 мың теңге;
Мырзатай ауылдық округіне – 15424 мың теңге;
Темірбек ауылдық округіне – 31863 мың теңге;
Түймекент ауылдық округіне – 12459 мың теңге;
Жаңатұрмыс ауылдық округіне – 36379 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 18683 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округіне – 33092 мың теңге;
Суханбаев ауылдық округіне – 29482 мың теңге;
Қостөбе ауылдық округіне – 3910 мың теңге;
Бурыл ауылдық округіне – 0 мың теңге;
Көптерек ауылдық округіне – 25094 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне – 24602 мың теңге;
Сарыкемер ауылдық округіне – 0 мың теңге;
Қызыл жұлдыз ауылдық округіне – 12093 мың теңге;
Ботамойнақ ауылдық округіне – 7289 мың теңге;
Байтерек ауылдық округіне – 23340 мың теңге;
Сазтерек ауылдық округіне – 16945 мың теңге.

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Байзакского районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 30 декабря 2024 года № 41-2
Бюджет сельских округов Байзакского района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 09.12.2025 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Cумма(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
І. ДОХОДЫ

3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 41-2 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтер бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 55-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР