О бюджете района Жаңасемей области Абай на 2025–2027 годы
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 30 декабря 2024 года № 14/97-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Жанасемей РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 457 122,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 359 525,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2478,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4300,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 090 818,5 тысяч тенге;
2) затраты –3833658,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 675,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 645,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -402 211,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 402 211,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 368 440,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 645,0 тысяч тенге;

Абай облысы Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/97-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3457122,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2359525,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2478,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4300,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1090818,5 мың теңге;
2) шығындар – 3833658,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 675,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 320,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 645,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -402 211,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 402 211,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 368 440,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 645,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 47 416,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Жаңасемей области Абай от 27.11.2025 № 22/252-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Жаңасемей на 2025 год в сумме 30000,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е. Абильмажинов
1 Приложение к решению
маслихата района Жаңасемей
№14/97-VIII

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 416,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 27.11.2025 № 22/252-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Жаңасемей ауданының атқарушы органының резерві 30000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абильмажинов
Абай облысы
Жаңасемей аудандық
мәслихатының

1455,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58000,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
96382,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63215,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63215,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30225,4
021
Капитальные расходы государственного органа
1200,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28560,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3230,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1076997,0
1
Жилищное хозяйство
740299,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
41079,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31826,5
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
500,0
007
Капитальные расходы государственного органа
8753,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
699220,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
699220,0
2
Коммунальное хозяйство
336697,5
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
336697,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
336697,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
475735,8
1
Деятельность в области культуры
327130,8
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
327130,8
009
Поддержка культурно-досуговой работы

1455,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58000,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
96382,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63215,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63215,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30225,4
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
28560,0
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3230,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1076997,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
740299,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
41079,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31826,5
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
500,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8753,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
699220,0
013
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0,0
00
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
699220,0
22
Коммуналдық шаруашылық
336697,5
809
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
336697,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
336697,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
475735,8
1
Мәдениет саласындағы қызмет
327130,8
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
327130,8
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

114418
003
Капитальные расходы государственного органа
5350
2
Финансовая деятельность
5350
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5350
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
5350
9
Прочие государственные услуги общего характера
693140
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
565942
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
37875
015
Капитальные расходы государственного органа
12961
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
526681
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
127197
013
Капитальные расходы государственного органа
51013
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1284
02
Оборона
74900
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
57492
122
Аппарат акима района (города областного значения)
57492
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
57492
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
537311
1
Социальное обеспечение
483016
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
282281
005
Государственная адресная социальная помощь
282281
2
Социальная помощь
282281
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
176008
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
176008
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
78261
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
97747
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

114418
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5350
2
Қаржылық қызмет
5350
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5350
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
5350
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
693140
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
565942
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37875
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12961
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
526681
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127197
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51013
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1284
02
Қорғаныс
74900
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
57492
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
57492
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің,сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
57492
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
537311
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
483016
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
282281
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
282281
2
Әлеуметтiк көмек
282281
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
176008
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
176008
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
78261
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
97747
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24728
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер