О бюджете района Жаңасемей области Абай на 2025–2027 годы
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 30 декабря 2024 года № 14/97-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Жанасемей РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3458468,9тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1977107,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2478,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4300,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 474 583,4тысяч тенге;
2) затраты –3 924 765,5тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25675,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39320,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13645,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -491971,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491971,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 458 200,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13645,0 тысяч тенге;

Абай облысы Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/97-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –3458468,9мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1977107,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2478,0мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4300,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1474583,4мың теңге;
2) шығындар – 3924765,5мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25675,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39320,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13645,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -491971,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491971,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 458200,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13645,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 47 416,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Жаңасемей области Абай от 08.09.2025 № 19/203-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Жаңасемей на 2025 год в сумме 30000,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е. Абильмажинов
1 Приложение к решению
маслихата района Жаңасемей
№14/97-VIII

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 416,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 08.09.2025 № 19/203-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Жаңасемей ауданының атқарушы органының резерві 30000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абильмажинов
Абай облысы
Жаңасемей аудандық
мәслихатының

5000,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1051229,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
804475,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
54818,5
015
Капитальные расходы государственного органа
8992,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
740665,1
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
246754,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
57797,0
015
Капитальные расходы государственного органа
75200,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
113757,0
02
Оборона
78046,0
1
Военные нужды
22516,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22516,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22516,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
55530,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55530,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1799,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
53731,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
529974,5
1
Социальное обеспечение
200796,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200796,0
005
Государственная адресная социальная помощь
200796,0
2
Социальная помощь
264843,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
264843,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39257,0
006
Оказание жилищной помощи
567,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78007,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1600,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62230,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

5000,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1051229,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
804475,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54818,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8992,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
740665,1
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
246754,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57797,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
75200,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
113757,0
02
Қорғаныс
78046,0
1
Әскери мұқтаждар
22516,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22516,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22516,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
55530,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55530,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1799,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің,сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
53731,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
529974,5
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
200796,0
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200796,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
200796,0
2
Әлеуметтiк көмек
264843,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
264843,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39257,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
567,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
78007,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1600,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
62230,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету