О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджтного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 23.04.2025 № 24-463/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1) доходы – 9 072 926,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 446 877,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 297,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42 400,0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 550 352,5 тысяч тенге;
2) затраты – 10 551 097,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 212,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 292,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 144 716,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 144 716,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 673 099,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1 457 384,0 тысяч тенге;
погашение займов – 36 292,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 252 007,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 10.07.2025 № 25-513/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 384 394,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу – 13 120,0 тысяч тенге;
Алтыншокинскому сельскому округу – 29 465,0 тысяч тенге;
Баркытбельскому сельскому округу – 25 544,0 тысяч тенге;
Бестерекскому сельскому округу – 15 645,0 тысяч тенге;
Егинсуйскому сельскому округу – 28 346,0 тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу – 23 592,0 тысяч тенге;
Жана Тилекскому сельскому округу – 23 435,0 тысяч тенге;
Жогаргы Егинсуйскому сельскому округу – 27 942,0 тысяч тенге;
Кокозекскому сельскому округу – 20 574,0 тысяч тенге;

Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 89, 91 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес,Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 23.04.2025 № 24-463/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Үржар ауданының тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 072 926,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 446 877,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –33 297,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 400,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 550 352,5 мың теңге;
2) шығындар – 10 551 097,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 212,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –86 504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 292,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 144 716,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 144 716,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 673 099,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 457 384,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36 292,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары– 252 007,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 25-513/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 384 394,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округі – 13 120,0 мың теңге;
Алтыншоқы ауылдық округі – 29 465,0 мың теңге;
Барқытбел ауылдық округі – 25 544,0 мың теңге;
Бестерек ауылдық округі – 15 645,0 мың теңге;
Егинсу ауылдық округі – 28 346,0 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 23 592,0 мың теңге;
Жаңа Тілек ауылдық округі – 23 435,0 мың теңге;
Жоғарғы Егінсу ауылдық округі – 27 942,0 мың теңге;
Көкөзек ауылдық округі – 20 574,0 мың теңге;

Колдененскому сельскому округу – 26 479,0 тысяч тенге;
Қаракольскому сельскому округу – 32 314,0 тысяч тенге;
Қоныршаулинскому сельскому округу – 32 002,0 тысяч тенге;
Науалинскому сельскому округу – 25 589,0 тысяч тенге;
Салкынбельскому сельскому округу – 32 172,0 тысяч тенге;
Шолпанскому сельскому округу – 28 175,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 48 000,0 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета в сумме 86 504,0 тысяч тенге и подъемное пособие за счет районного бюджета в сумме 3 539,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

Көлденен ауылдық округі – 26 479,0 мың теңге;
Қарақол ауылдық округі – 32 314,0 мың теңге;
Қоныршаулі ауылдық округі – 32 002,0 мың теңге;
Науалы ауылдық округі – 25 589,0 мың теңге;
Салқынбел ауылдық округі – 32 172,0 мың теңге;
Шолпан ауылдық округі –28 175,0 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 48 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін 2025 жылға аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 86 504,0 мың теңге және аудандық бюджеттен көтерме жәрдем ақы көлемі 3 539,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Утвердить перечень программ развития бюджета Урджарского района на 2025-2027 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложения 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А. Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата
от 24 декабря 2024 года
№21-401/VIII
Бюджет Урджарского района на 2025 год

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2025-2027 жылдарға Үржар ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А. Омаров
Үржар аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№21-401/VIII шешіміне
1 қосымша
Үржар ауданының 2025 жылға арналған бюджеті

753 224,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
753 224,0
005
Государственная адресная социальная помощь
753 224,0
2
Социальная помощь
473 669,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
473 669,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
106 884,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
101 421,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 016,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
219 633,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
39 415,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
205 720,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 840,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 516,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 660,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
123 036,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 449,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 179,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
880,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
880,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 681 929,8
1
Жилищное хозяйство
1 985 498,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 890 680,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

753 224,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
753 224,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
753 224,0
2
Әлеуметтiк көмек
473 669,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
473 669,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
106 884,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
101 421,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 016,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
219 633,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
39 415,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
205 720,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 840,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 516,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 660,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
123 036,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 449,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 179,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
880,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
880,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 681 929,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 985 498,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 890 680,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

16 569,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
93 299,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
43 898,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
49 401,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
95 012,0
1
Сельское хозяйство
1 225,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 225,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1 225,0
6
Земельные отношения
74 487,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
74 487,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47 953,0
004
Организация работ по зонированию земель
25 584,0
007
Капитальные расходы государственного органа
950,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19 300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
0,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 300,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 300,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
195 732,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
195 732,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
195 732,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
82 614,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
113 118,0
12
Транспорт и коммуникации
715 294,1
1
Автомобильный транспорт
681 694,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
681 694,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
681 694,1
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
33 600,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

16 569,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
93 299,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 898,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
49 401,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
95 012,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 225,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
1 225,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 225,0
6
Жер қатынастары
74 487,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
74 487,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 953,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
25 584,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
950,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19 300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
0,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 300,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 300,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
195 732,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
195 732,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
195 732,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
82 614,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
113 118,0
12
Көлiк және коммуникация
715 294,1
1
Автомобиль көлiгi
681 694,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
681 694,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
681 694,1
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
33 600,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі