О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджтного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 23.04.2025 № 24-463/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Урджарского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 731 509,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 318 985,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 74 889,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 78 700,0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 258 935,2 тысяч тенге;
2) затраты – 10 209 680,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 212,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 292,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 144 716,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 144 716,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 673 099,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1 457 384,0 тысяч тенге;
погашение займов – 36 292,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 252 007,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 15.10.2025 № 28-547/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 384 394,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу – 13 120,0 тысяч тенге;
Алтыншокинскому сельскому округу – 29 465,0 тысяч тенге;
Баркытбельскому сельскому округу – 25 544,0 тысяч тенге;
Бестерекскому сельскому округу – 15 645,0 тысяч тенге;
Егинсуйскому сельскому округу – 28 346,0 тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу – 23 592,0 тысяч тенге;
Жана Тилекскому сельскому округу – 23 435,0 тысяч тенге;
Жогаргы Егинсуйскому сельскому округу – 27 942,0 тысяч тенге;

Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 89, 91 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес,Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 23.04.2025 № 24-463/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 731 509,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 318 985,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –74 889,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 78 700,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 258 935,2 мың теңге;
2) шығындар – 10 209 680,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 212,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –86 504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 292,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 144 716,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 144 716,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 673 099,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 457 384,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36 292,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 252 007,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 15.10.2025 № 28-547/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 384 394,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округі – 13 120,0 мың теңге;
Алтыншоқы ауылдық округі – 29 465,0 мың теңге;
Барқытбел ауылдық округі – 25 544,0 мың теңге;
Бестерек ауылдық округі – 15 645,0 мың теңге;
Егинсу ауылдық округі – 28 346,0 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 23 592,0 мың теңге;
Жаңа Тілек ауылдық округі – 23 435,0 мың теңге;
Жоғарғы Егінсу ауылдық округі – 27 942,0 мың теңге;

Кокозекскому сельскому округу – 20 574,0 тысяч тенге;
Колдененскому сельскому округу – 26 479,0 тысяч тенге;
Қаракольскому сельскому округу – 32 314,0 тысяч тенге;
Қоныршаулинскому сельскому округу – 32 002,0 тысяч тенге;
Науалинскому сельскому округу – 25 589,0 тысяч тенге;
Салкынбельскому сельскому округу – 32 172,0 тысяч тенге;
Шолпанскому сельскому округу – 28 175,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 48 000,0 тысяч тенге.

Көкөзек ауылдық округі – 20 574,0 мың теңге;
Көлденен ауылдық округі – 26 479,0 мың теңге;
Қарақол ауылдық округі – 32 314,0 мың теңге;
Қоныршаулі ауылдық округі – 32 002,0 мың теңге;
Науалы ауылдық округі – 25 589,0 мың теңге;
Салқынбел ауылдық округі – 32 172,0 мың теңге;
Шолпан ауылдық округі –28 175,0 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 48 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Учесть в районном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета в сумме 86 504,0 тысяч тенге и подъемное пособие за счет районного бюджета в сумме 3 539,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
5. Утвердить перечень программ развития бюджета Урджарского района на 2025-2027 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложения 4.

4. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін 2025 жылға аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 86 504,0 мың теңге және аудандық бюджеттен көтерме жәрдем ақы көлемі 3 539,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2025-2027 жылдарға Үржар ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

467 098,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
106 884,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 222,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 766,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
220 311,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
34 915,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211 637,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
207 188,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 494,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 660,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
124 406,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 449,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 179,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 449,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 449,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 012 815,7
1
Жилищное хозяйство
2 325 768,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 232 750,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
350,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 232 400,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
93 018,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
93 018,4
2
Коммунальное хозяйство
2 674 944,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

467 098,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
106 884,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 222,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 766,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
220 311,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
34 915,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
211 637,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
207 188,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 494,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 660,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
124 406,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 449,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 179,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 449,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 449,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 012 815,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 325 768,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 232 750,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
350,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 232 400,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
93 018,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
93 018,4
2
Коммуналдық шаруашылық
2 674 944,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі