О бюджете Урджарского района на 2025-2027 годы
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 24 декабря 2024 года № 21-401/VIII. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 26 декабря 2025 года № 31-650/VIII
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 26.12.2025 № 31-650/VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджтного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 23.04.2025 № 24-463/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Урджарского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 588 859,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 292 985,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 79 889,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 71 700,0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 144 285,2 тысяч тенге;
2) затраты – 10 067 030,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 212,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 292,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 144 716,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 144 716,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 1 673 099,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 673 099,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1 457 384,0 тысяч тенге;
погашение займов – 36 292,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 252 007,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 05.12.2025 № 30-603/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 384 394,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу – 13 120,0 тысяч тенге;
Алтыншокинскому сельскому округу – 29 465,0 тысяч тенге;

Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-401/VIII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-650/VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 26.12.2025 № 31-650/VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 89, 91 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес,Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 23.04.2025 № 24-463/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Үржар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 588 859,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 292 985,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –79 889,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71 700,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 144 285,2 мың теңге;
2) шығындар – 10 067 030,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 212,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –86 504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 292,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 144 716,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 144 716,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 1 673 099,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 673 099,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 457 384,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36 292,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 252 007,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 30-603/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 384 394,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округі – 13 120,0 мың теңге;
Алтыншоқы ауылдық округі – 29 465,0 мың теңге;

Баркытбельскому сельскому округу – 25 544,0 тысяч тенге;
Бестерекскому сельскому округу – 15 645,0 тысяч тенге;
Егинсуйскому сельскому округу – 28 346,0 тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу – 23 592,0 тысяч тенге;
Жана Тилекскому сельскому округу – 23 435,0 тысяч тенге;
Жогаргы Егинсуйскому сельскому округу – 27 942,0 тысяч тенге;
Кокозекскому сельскому округу – 20 574,0 тысяч тенге;
Колдененскому сельскому округу – 26 479,0 тысяч тенге;
Қаракольскому сельскому округу – 32 314,0 тысяч тенге;
Қоныршаулинскому сельскому округу – 32 002,0 тысяч тенге;
Науалинскому сельскому округу – 25 589,0 тысяч тенге;

Барқытбел ауылдық округі – 25 544,0 мың теңге;
Бестерек ауылдық округі – 15 645,0 мың теңге;
Егинсу ауылдық округі – 28 346,0 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 23 592,0 мың теңге;
Жаңа Тілек ауылдық округі – 23 435,0 мың теңге;
Жоғарғы Егінсу ауылдық округі – 27 942,0 мың теңге;
Көкөзек ауылдық округі – 20 574,0 мың теңге;
Көлденен ауылдық округі – 26 479,0 мың теңге;
Қарақол ауылдық округі – 32 314,0 мың теңге;
Қоныршаулі ауылдық округі – 32 002,0 мың теңге;
Науалы ауылдық округі – 25 589,0 мың теңге;

Салкынбельскому сельскому округу – 32 172,0 тысяч тенге;
Шолпанскому сельскому округу – 28 175,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 48 000,0 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета в сумме 86 504,0 тысяч тенге и подъемное пособие за счет районного бюджета в сумме 3 539,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

Салқынбел ауылдық округі – 32 172,0 мың теңге;
Шолпан ауылдық округі –28 175,0 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 48 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін 2025 жылға аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 86 504,0 мың теңге және аудандық бюджеттен көтерме жәрдем ақы көлемі 3 539,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Утвердить перечень программ развития бюджета Урджарского района на 2025-2027 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложения 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А. Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата
от 24 декабря 2024 года
№21-401/VIII
Бюджет Урджарского района на 2025 год

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2025-2027 жылдарға Үржар ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А. Омаров
Үржар аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№21-401/VIII шешіміне
1 қосымша
Үржар ауданының 2025 жылға арналған бюджеті

160 607,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 607,0
005
Государственная адресная социальная помощь
160 607,0
2
Социальная помощь
468 080,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
468 080,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
104 635,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97 382,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 767,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 381,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
34 915,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211 500,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
208 574,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 584,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 956,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
124 406,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 449,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 179,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 926,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 926,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 987 536,3
1
Жилищное хозяйство
2 325 768,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 232 750,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
0,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
350,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

160 607,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 607,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
160 607,0
2
Әлеуметтiк көмек
468 080,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
468 080,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамта-масыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
104 635,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97 382,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүге-дек балаларды материалдық қамтама-сыз ету
4 767,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 381,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитация-лаудың және оңалтудың жеке бағдар-ламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тиф-лотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жү-ріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
34 915,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
211 500,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
208 574,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 584,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 956,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
124 406,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 449,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 179,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 926,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 926,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 987 536,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 325 768,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 232 750,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
350,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу