"О бюджете города Семей на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 25 декабря 2024 года № 38/195-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей РЕШИЛ:
Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению 1, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 102 434 630,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 73 107 154,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 325 367,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 780 809,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 221 300,9 тысяч тенге;
2) затраты – 112 063 196,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -455 161,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 161,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 173 404,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 173 404,5 тысяч тенге:
поступление займов – 11 499 045,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 554 163,0 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1 - қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 102 434 630,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 73 107 154,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 325 367,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 780 809,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18 221 300,9 мың теңге;
2) шығындар – 112 063 196,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -455 161,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 161,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 173 404,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 173 404,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 499 045,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 554 163 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 228 522,5 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей области Абай от 16.07.2025 № 46/247-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа (города областного значения) – 1 200 000,0 тыс. тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год:
нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу – 96,0 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96,0 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 228 522,5 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 16.07.2025 № 46/247-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 1 200 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған:
әлеуметтік салық бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері – 96,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96,0 пайыз орындалсын;
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.

395 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
395 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 201 331,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
851 331,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
324 955,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
28 120,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
210 106,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
181 363,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 287,2
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
350 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
350 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
47 178 881,4
1
Жилищное хозяйство
27 882 286,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
16 143 455,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 132 967,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 370 793,7
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 639 693,8
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 353 848,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
415 070,4
003
Капитальные расходы государственного органа
53 519,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
885 259,1
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 384 982,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
260 638,3
003
Капитальные расходы государственного органа
251 500,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
910 486,9
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда

395 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
395 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 201 331,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
851 331,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
324 955,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 120,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
210 106,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
181 363,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
96 287,2
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
350 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
350 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
47 178 881,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
27 882 286,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
16 143 455,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 132 967,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 370 793,7
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
1 639 693,8
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 353 848,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
415 070,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
53 519,2
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
885 259,1
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 384 982,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
260 638,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
251 500,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
910 486,9
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
283 976,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
632 299,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
843 228,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 165 480,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
244 670,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
350 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
694 396,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
604 407,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
284 970,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 576,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
127 048,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
180 813,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
89 989,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
89 989,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
35 121 420,0
1
Жилищное хозяйство
20 884 317,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
19 184 066,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
19 184 066,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
145 062,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
141 262,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 800,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 555 189,0

013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
283 976,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
632 299,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
843 228,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 165 480,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
244 670,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
350 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
694 396,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
604 407,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
284 970,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 576,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
127 048,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
180 813,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
89 989,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
89 989,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
35 121 420,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
20 884 317,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
19 184 066,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
19 184 066,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
145 062,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
141 262,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 800,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 555 189,0