"О бюджете города Семей на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 25 декабря 2024 года № 38/195-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей РЕШИЛ:
Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению 1, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 760 611,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 73 107 154,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 855 367,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 250 809,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 547 281,7 тысяч тенге;
2) затраты – 110 188 822,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -455 161,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 161,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 973 049,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 973 049,5 тысяч тенге:
поступление займов – 12 298 690,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 554 163,0 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1 - қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 760 611,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 73 107 154,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 855 367,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 250 809,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15 547 281,7 мың теңге;
2) шығындар – 110 188 822,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -455 161,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 161,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 973 049,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 973 049,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 12 298 690,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 554 163 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 228 522,5 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей области Абай от 11.11.2025 № 50 /265-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа (города областного значения) – 1 200 000,0 тыс. тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год:
нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу – 96,0 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96,0 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 228 522,5 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 11.11.2025 № 50/265-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 1 200 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған:
әлеуметтік салық бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері – 96,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96,0 пайыз орындалсын;
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.

286 824,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
599 986,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
836 088,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 802 290,7
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
224 800,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
406 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
406 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 211 405,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
861 405,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
342 975,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
28 120,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
210 260,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
173 263,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 287,2
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
350 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
350 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
46 877 655,2
1
Жилищное хозяйство
29 384 007,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
17 265 890,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 968 381,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 657 814,9
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 639 693,8
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 623 146,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства

286 824,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
599 986,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
836 088,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 802 290,7
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
224 800,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
406 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
406 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 211 405,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
861 405,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
342 975,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 120,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
210 260,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
173 263,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
96 287,2
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
350 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
350 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
46 877 655,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
29 384 007,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
17 265 890,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 968 381,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 657 814,9
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
1 639 693,8
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 623 146,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер