"О бюджете города Семей на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 25 декабря 2024 года № 38/195-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей РЕШИЛ:
Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложению 1, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 794 719,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 68 692 832,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 325 367,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 726 640,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 049 880,5 тысяч тенге;
2) затраты – 91 714 650,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -455 161,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 161,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 464 769,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 464 769,5 тысяч тенге:
поступление займов – 5 790 410,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 554 163,0 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/195-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1 - қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 794 719,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 68 692 832,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 325 367,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 726 640,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 049 880,5 мың теңге;
2) шығындар – 91 714 650,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -455 161,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 161,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 464 769,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 464 769,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 790 410,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 554 163 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 228 522,5 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей области Абай от 16.05.2025 № 44/233-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа (города областного значения) – 1 200 000,0 тыс. тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год:
нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу – 96,0 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96,0 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 228 522,5 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 16.05.2025 № 44/233-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 1 200 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған:
әлеуметтік салық бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері – 96,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96,0 пайыз орындалсын;
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.

395 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
395 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 091 159,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
841 159,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
316 679,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
28 120,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
200 528,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
181 363,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
103 969,2
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
250 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
250 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 024 774,8
1
Жилищное хозяйство
18 967 020,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 988 191,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 992 967,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
355 530,0
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 639 693,8
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
913 080,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
369 149,8
003
Капитальные расходы государственного органа
3 850,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
540 081,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 065 748,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
157 003,3
003
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
347 109,7
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 119 090,2

395 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
395 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 091 159,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
841 159,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
316 679,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 120,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
200 528,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
181 363,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
103 969,2
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
250 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
250 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 024 774,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
18 967 020,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 988 191,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 992 967,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
355 530,0
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
1 639 693,8
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
913 080,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
369 149,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 850,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
540 081,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 065 748,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 003,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
347 109,7
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 119 090,2