Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025–2027 годы", маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 370 428 781,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 329 880,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 990 191,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 244,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 348 092 465,5 тысяч тенге;
2) затраты – 371 889 447,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 842 947,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 33 384 717,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 541 770,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 303 612,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 303 612,8 тысяч тенге:
поступление займов – 33 053 967,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 029 945,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 279 590,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата области Абай от 25.12.2025 № 33/225-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год:
нормативы распределения доходов в бюджет Бородулихинского района по социальному налогу – 56,6 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 57,2 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города Семей по социальному налогу – 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет города Курчатов по социальному налогу – 77,7 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 77,9 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет Абайского района по социальному налогу – 94 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 92,3 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет Бескарагайского района по социальному налогу – 89,8 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 88,6 процентов;

2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 370 428 781,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 329 880,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 990 191,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 244,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 348 092 465,5 мың теңге;
2) шығындар – 371 889 447,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 28 842 947,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 33 384 717,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 541 770,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 303 612,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 303 612,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 33 053 967,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 029 945,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 279 590,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы мәслихатының 25.12.2025 № 33/225-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға:
Бородулиха ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 56,6 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 57,2 пайыз;
Семей қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 96 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96 пайыз;
Курчатов қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 77,7 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 77,9 пайыз;
Абай ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері - 94 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 92,3 пайыз;
Бесқарағай ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 89,8 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 88,6 пайыз;

нормативы распределения доходов в бюджет Кокпектинского района по социальному налогу – 89,5 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 86 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджет Жарминского района по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры – 60 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в размере 0 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата области Абай от 03.07.2025 № 29 /194-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 681 643,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата области Абай от 25.12.2025 № 33/225-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2025 год в размере 134 318 875,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата области Абай от 30.04.2025 № 27/180-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в сумме 42 455 869 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 24 343 274 тысяч тенге;
города Курчатов – 1 222 922 тысяч тенге;
Аягозского района – 10 001 975 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 758 624 тысяч тенге;
Жарминского района – 6 129 074 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 5 466 889 тысяч тенге, в том числе:

Көкпекті ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 89,5 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы - 86 пайыз;
Жарма ауданының бюджетіне өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 60 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша кірістерді бөлу нормативтері 0 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы мәслихатының 03.07.2025 № 29/194-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 681 643,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы мәслихатының 25.12.2025 № 33/225-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Облыстың жергілікті атқарушы органына 2025 жылға 134 318 875,5 мың теңге көлемінде берешек лимиті белгіленсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы мәслихатының 30.04.2025 № 27/180-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 42 455 869 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласы – 24 343 274 мың теңге;
Курчатов қаласы – 1 222 922 мың теңге;
Аягөз ауданы – 10 001 975 мың теңге;
Бородулиха ауданы – 758 624 мың теңге;
Жарма ауданы – 6 129 074 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 5 466 889 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:

Абайскому району – 1 113 029 тысяч тенге;
району Ақсуат – 989 379 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 080 780 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 460 879 тысяч тенге;
Урджарскому району – 822 822 тысяч тенге.
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие систем теплоснабжения;
развитие транспортной инфраструктуры;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие систем теплоснабжения;
развитие транспортной инфраструктуры;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл–Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
проведение противоэпизоотических мероприятий;
приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
выплату государственной адресной социальной помощи;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов;
приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта;
обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.

Абай ауданына – 1 113 029 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 989 379 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 080 780 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 460 879 мың теңге;
Үржар ауданына – 822 822 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
"Ауыл–ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
"Ауыл–ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар өткізуге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

13. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета на:
инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением акимата области Абай.

13. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер қарастырылсын:
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беруге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредиттер сомалардың бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 164 566,3
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
556 932,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
545 539,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
235 594,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
494 163,0
013
Капитальные расходы государственного органа
126 346,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 635 529,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 332 373,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 621,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
232 451,0
5
Здравоохранение
14 074 065,0
2
Охрана здоровья населения
1 834 599,6
253
Управление здравоохранения области
1 586 857,6
006
Услуги по охране материнства и детства
439 958,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
23 742,6
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
860 600,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
664,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
261 893,0
271
Управление строительства области
247 742,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
247 742,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 431 974,0
253
Управление здравоохранения области
1 431 974,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 431 974,0
4
Поликлиники
550 653,0
253
Управление здравоохранения области
550 653,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 164 566,3
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
556 932,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
545 539,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
235 594,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
494 163,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
126 346,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 635 529,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 332 373,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 621,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
232 451,0
5
Денсаулық сақтау
14 074 065,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 834 599,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 586 857,6
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
439 958,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
23 742,6
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
860 600,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
664,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
261 893,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
247 742,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
247 742,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 431 974,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 431 974,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 431 974,0
4
Емханалар
550 653,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
550 653,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

550 653,0
5
Другие виды медицинской помощи
138 111,6
253
Управление здравоохранения области
138 111,6
029
Областные базы специального медицинского снабжения
138 111,6
9
Прочие услуги в области здравоохранения
10 118 726,8
253
Управление здравоохранения области
10 118 726,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
353 545,9
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
81 029,2
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
4 029,5
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
69 167,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
93 500,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 517 455,2
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 535 833,8
1
Социальное обеспечение
7 900 270,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 770 721,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 414 032,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
327 446,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 578 109,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 145 894,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
893 677,8
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 369 198,8
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью

550 653,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
138 111,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
138 111,6
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
138 111,6
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
10 118 726,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 118 726,8
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
353 545,9
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
81 029,2
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
4 029,5
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
69 167,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
93 500,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 517 455,2
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 535 833,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 900 270,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 770 721,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 414 032,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
327 446,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 578 109,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 145 894,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
893 677,8
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 369 198,8
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау

4 000 280,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 850 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 735 233,7
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
100 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
94 726,4
719
Управление ветеринарии области
3 237 265,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
193 848,5
003
Капитальные расходы государственного органа
1 238,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
13 783,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
4 933,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
84 372,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 097,1
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
27 290,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 100,4
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 791 140,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 999,9
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
17 081,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
76 383,0
2
Водное хозяйство
149 387,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
51 092,8
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
51 092,8
255
Управление сельского хозяйства области
98 295,0
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

4 000 280,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 850 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 735 233,7
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
100 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
94 726,4
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 237 265,9
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 848,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 238,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
13 783,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 933,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
84 372,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 097,1
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
27 290,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 100,4
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 791 140,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 999,9
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
17 081,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
76 383,0
2
Су шаруашылығы
149 387,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
51 092,8
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
51 092,8
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
98 295,0
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

98 295,0
3
Лесное хозяйство
436 081,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
436 081,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
436 081,0
5
Охрана окружающей среды
784 548,3
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
671 034,3
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
165 249,7
008
Мероприятия по охране окружающей среды
50 617,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
334 603,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
107 567,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
12 996,0
271
Управление строительства области
113 514,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
113 514,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 747,0
719
Управление ветеринарии области
12 747,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
5 402,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
88,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
7 067,0
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
190,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 416 221,8
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 416 221,8
271
Управление строительства области
19 233 734,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
263 793,5
005
Капитальные расходы государственного органа
150 500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 641 979,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
8 677 462,4
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
4 500 000,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
182 486,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля

98 295,0
3
Орман шаруашылығы
436 081,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
436 081,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
436 081,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
784 548,3
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
671 034,3
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 249,7
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
50 617,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
334 603,3
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
107 567,6
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
12 996,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
113 514,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
113 514,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12 747,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
12 747,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
5 402,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
88,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
7 067,0
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
190,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 416 221,8
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 416 221,8
271
Облыстың құрылыс басқармасы
19 233 734,9
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
263 793,5
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150 500,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 641 979,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
8 677 462,4
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
4 500 000,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
182 486,9
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

5 787,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
1 373 101,0
263
Управление внутренней политики области
480 448,0
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
336 083,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
144 365,0
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
892 653,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
171 173,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
721 480,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18 915 094,0
1
Сельское хозяйство
17 412 708,0
255
Управление сельского хозяйства области
14 975 741,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
391 468,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 000 000,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
357 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
24 420,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 220,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
94 955,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 258,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
13 420,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
420 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 200 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 090 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 255 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
105 000,0
719
Управление ветеринарии области
2 436 967,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

5 787,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
1 373 101,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
480 448,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
336 083,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
144 365,0
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
892 653,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 173,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
721 480,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
18 915 094,0
1
Ауыл шаруашылығы
17 412 708,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
14 975 741,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
391 468,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 000 000,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
357 000,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
24 420,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 220,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
94 955,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 258,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
13 420,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
420 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 200 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 090 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 255 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
105 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 436 967,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер