Об утверждении натуральных норм площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 2 апреля 2024 года № 92-НҚ. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 26 мая 2025 года № 175-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 26.05.2025 № 175-НҚ.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство).
2. Административному департаменту Агентства:
1) довести настоящий приказ до сведения структурных и территориальных подразделений Агентства;
2) реализацию данного приказа осуществлять в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий период;
3) в установленном законодательством порядке обеспечить направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель Д. Малахов
Утверждено приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от "2" апреля 2024 года
№ 92-НҚ
Натуральные нормы площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
Центральный аппарат Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
1
Помещение для хранения оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ, специальных и химических средств
кв.м
до 16
2
Помещение для размещения дежурной части
кв.м
до 50
3
Помещение для временного содержания задержанных лиц
кв.м
до 25
4
Кабинет для ведения допроса подследственных
кв.м
до 25
5
Помещение для хранения вещественных доказательств
кв.м
до 50
6
Помещение для хранения и работы с документами и картотекой с грифом секретности и ДСП
кв.м
до 300
7
Кабинет для проведения полиграфического исследования
кв.м
до 10
8
Кабинет психологической разгрузки
кв.м
до 50
9
Хранилище личных дел
кв.м
от 50
10
Учебный компьютерный класс для тестирования
кв.м
от 24
11
Учебный класс для профподготовки и аттестации
кв.м
от 24
12
Помещение физической подготовки
кв.м
до 1500
Лаборатории, предназначенные для производства исследований
13
Экономическое исследование
кв.м
до 23
14
Товароведческое исследование
кв.м
до 23
15
Строительное исследование
кв.м
до 23
16
Компьютерно-техническое исследование
кв.м

Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің ерекше үй-жайлары үшін алаңдардың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 2 сәуірдегі № 92-НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 26 мамырдағы № 175-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 26.05.2025 № 175-НҚ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) ерекше үй-жайлары үшін алаңдардың заттай нормалары бекітілсін.
2. Агенттіктің Әкімшілік департаменті:
1) осы бұйрықты Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің назарына жеткізсін;
2) осы бұйрықты іске асыру тиісті кезеңге арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырсын;
3) мемлекеттік және орыс тілдеріндегі осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрықты Агенттіктің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға Д. Малахов
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг агенттігі
Төрағасының бұйрығымен бекітілген
2024 жылғы "2" сәуірдегі
№ 92-НҚ
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің ерекше үй-жайлары үшін алаңдардың заттай нормалары
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Бөлменің ауданы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің орталық аппараты
1
Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды, арнайы және химиялық құралдарды сақтауға арналған үй-жай
ш.м
16 дейін
2
Кезекші бөлімді орналастыруға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
3
Ұсталған адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
4
Тергелгендерден жауап алуды жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
5
Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
6
Құпиялық белгісі және ҚБПҮ бар құжаттармен және картотеканы сақтауға және жұмыс істеуге арналған үй-жай
ш.м
300 дейін
7
Полиграфиялық зерттеу жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
10 дейін
8
Психологиялық түсіру үй-жайы
ш.м
50 дейін
9
Жеке істер қоймасы
ш.м
50 дейін
10
Тестілеуге арналған компьютерлік сынып
ш.м
24 дейін
11
Кәсіптік даярлауға және аттестаттауға арналған оқу сыныбы
ш.м
24 дейін
12
Дене шынықтыру үй-жайы
ш.м
1500 дейін
Зерттеу жүргізуге арналған зертханалар
13
Экономикалық зерттеулері
ш.м
23 дейін
14
Тауарлық зерттеулері
ш.м
23 дейін
15
Құрылыс зерттеулері
ш.м
23 дейін
16
Компьютерлік-техникалық зерттеу
ш.м

до 19,4
17
Криминалистические исследования (ТИД, почерк, трасология, баллистика и иные)
кв.м
до 48
18
Фонографическое исследование
кв.м
до 29,5
19
Помещение для приема и осмотра объектов исследования
кв.м
до 20
20
Помещение для хранения наблюдательных производств (архив)
кв.м
до 36
Территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
1
Помещение для хранения оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ, специальных и химических средств
кв.м
до 16
2
Помещение для размещения дежурной части
кв.м
до 50
3
Помещение для временного содержания задержанных лиц
кв.м
до 25
4
Кабинет для ведения допроса подследственных
кв.м
до 25
5
Помещение для хранения вещественных доказательств
кв.м
до 50
6
Помещение для хранения и работы с документами и картотекой с грифом секретности и ДСП
кв.м
До 300
7
Кабинет для проведения полиграфического исследования
кв.м
до 10
8
Кабинет психологической разгрузки
кв.м
до 30
9
Хранилище личных дел
кв.м
от 50
10
Учебный компьютерный класс для тестирования
кв.м
от 24
11
Учебный класс для профподготовки и аттестации
кв.м
от 24
12
Помещение физической подготовки
кв.м
до 300
Лаборатории, предназначенные для производства исследований
13
Экономическое, строительное и товароведческое исследование
кв.м
до 23,2
14
Криминалистические исследования (ТИД, почерк, трасология, баллистика и компьютерные)
кв.м
до 48
15
Помещение для приема и осмотра, хранения объектов исследования
кв.м
до 20
Примечание: вышеуказанные нормы положенности определяются в зависимости от наличия специфических помещений в Агентстве Республики Казахстан по финансовому мониторингу.

19,4 дейін
17
Криминалистикалық зерттеулер (ТИД, қолжазба, трасология, баллистика және басқалар)
ш.м
48 дейін
18
Фонографиялық зерттеу
ш.м
29,5 дейін
19
Зерттеу объектілерін қабылдауға және қарауға арналған үй-жай
ш.м
20 дейін
20
Байқау өндірістерін сақтауға арналған үй-жай (мұрағат)
ш.м
36 дейін
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің аумақтық бөлімшелері
1
Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды, арнайы және химиялық құралдарды сақтауға арналған үй-жай
ш.м
16 дейін
2
Кезекші бөлімді орналастыруға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
3
Ұсталған адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
4
Тергелгендерден жауап алуды жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
25 дейін
5
Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған үй-жай
ш.м
50 дейін
6
Құпиялық белгісі және ҚБПҮ бар құжаттармен және картотеканы сақтауға және жұмыс істеуге арналған үй-жай
ш.м
300 дейін
7
Полиграфиялық зерттеу жүргізуге арналған үй-жай
ш.м
10 дейін
8
Психологиялық түсіру үй-жайы
ш.м
30 дейін
9
Жеке істер қоймасы
ш.м
50 дейін
10
Тестілеуге арналған компьютерлік сынып
ш.м
24 дейін
11
Кәсіптік даярлауға және аттестаттауға арналған оқу сыныбы
ш.м
24 дейін
12
Дене шынықтыру үй-жайы
ш.м
300 дейін
Зерттеу жүргізуге арналған зертханалар
13
Экономикалық, құрылыс және тауарлық зерттеулер
ш.м
23,2 дейін
14
Криминалистикалық зерттеулер (ТИД, қолжазба, трасология, баллистика және компьютерлік)
ш.м
48 дейін
15
Зерттеу объектілерін қабылдау және қарау, сақтау үшін үй-жай
ш.м
20 дейін
Ескертпе: жоғарыда көрсетілген тиістілік нормалары Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінде нақты үй-жайлардың болуына байланысты айқындалады.