О бюджете города Шымкент на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2024 года № 23/195-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения маслихата города Шымкент от 28.03.2025 № 25/223-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 825 414 466 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 451 178 026 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 390 899 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 017 846 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 328 827 695 тысяч тенге;
2) затраты – 873 294 705 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 406 401 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 10 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 593 599 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 959 262 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 959 262 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56 245 902 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56 245 902 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/195-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешiм 01.01.2025 бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабы 2-тармағына, 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 28.03.2025 № 25/223-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап күшіне енеді).
1. Шымкент қаласының 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 825 414 466 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 451 178 026 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 22 390 899 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 017 846 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 328 827 695 мың теңге;
2) шығындар – 873 294 705 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 406 401 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 593 599 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 959 262 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 959 262 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 56 245 902 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 245 902 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 17.09.2025 № 29/258-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 7 167 000 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Утвердить перечень бюджетных программ районов в городе на 2025-2027 годы согласно приложению 5 к настоящему решению.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 17.09.2025 № 29/258-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап күшіне енеді).
2. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 7 167 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
4. Қаладағы аудандардың 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

5. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение 1 к решению
маслихата города
Шымкент от 12 декабря
2024 года № 23/195-VIII
Бюджет города Шымкент на 2025 год

5. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Шымкент қаласы мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы
мәслихатының 2024 жылғы
12 желтоқсандағы
№ 23/195-VIII
шешіміне 1-қосымша
Шымкент қаласының 2025 жылға арналған бюджеті

22 720 169
2
Охрана здоровья населения
3 862 814
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 795 581
006
Услуги по охране материнства и детства
429 153
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
3 335 388
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
858
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
67 233
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
67 233
03
Специализированная медицинская помощь
4 590 251
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 590 251
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 590 251
04
Поликлиники
442 716
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
442 716
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
442 716
9
Прочие услуги в области здравоохранения
13 824 388
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
13 824 388
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
300 023
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
184 074
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
46 089
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
80 000
030
Капитальные расходы государственного органа
15 123
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
13 199 079
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
48 596 067
1
Социальное обеспечение
13 997 636
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
6 879 614
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 654 762
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

22 720 169
2
Халықтың денсаулығын қорғау
3 862 814
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
3 795 581
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
429 153
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
3 335 388
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
858
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
67 233
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
67 233
03
Мамандандырылған медициналық көмек
4 590 251
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 590 251
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 590 251
04
Емханалар
442 716
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
442 716
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
442 716
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
13 824 388
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
13 824 388
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
300 023
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
184 074
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
46 089
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
80 000
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
15 123
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
13 199 079
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
48 596 067
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 997 636
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
6 879 614
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 654 762
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 963 995
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 360 081
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 180
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
899 596
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
864 380
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
634 706
037
Социальная реабилитация
229 674
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 253 642
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 253 642
2
Социальная помощь
31 102 935
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
31 102 935
003
Программа занятости
7 524 703
004
Государственная адресная социальная помощь
5 624 716
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
161 120
007
Оказание жилищной помощи
34 864
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 529 673
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 427 683
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
7 499 638
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
300 538
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 495 496
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
388 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
3 107 496
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
583 076
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
18 295
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
234 905

1 963 995
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 360 081
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 180
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
899 596
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
864 380
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
634 706
037
Әлеуметтік сауықтандыру
229 674
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 253 642
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 253 642
2
Әлеуметтiк көмек
31 102 935
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
31 102 935
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 524 703
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 624 716
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
161 120
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 864
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 529 673
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 427 683
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7 499 638
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
300 538
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 495 496
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
388 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
388 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
3 107 496
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
583 076
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
18 295
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
234 905

271 140
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
008
Организация санитарного убоя больных животных
73
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
369 758
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
70 748
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 582
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
3 157
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
167 364
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 115
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 896
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
4 430
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 114 454
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
4 087 916
2
Водное хозяйство
3 558 742
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
3 558 742
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
3 558 742
3
Лесное хозяйство
542 857
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
542 857
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
542 857
4
Рыбное хозяйство

271 140
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
73
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
369 758
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
70 748
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 582
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
3 157
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
167 364
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 115
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 896
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
4 430
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 114 454
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
4 087 916
2
Су шаруашылығы
3 558 742
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
3 558 742
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 558 742
3
Орман шаруашылығы
542 857
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
542 857
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
542 857
4
Балық шаруашылығы

13 994
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
12 286 822
1
Топливо и энергетика
7 896 822
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
7 896 822
012
Развитие теплоэнергетической системы
7 896 822
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
4 390 000
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 390 000
029
Развитие газотранспортной системы
4 390 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 652 748
1
Сельское хозяйство
3 875 970
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
3 875 970
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
258 910
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
006
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
600
008
Организация санитарного убоя больных животных
73
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
274 715
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
71 091
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 582
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
98 285
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

13 994
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
12 286 822
1
Отын және энергетика
7 896 822
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
7 896 822
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
7 896 822
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
4 390 000
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 390 000
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 390 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 652 748
1
Ауыл шаруашылығы
3 875 970
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
3 875 970
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
258 910
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
006
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
600
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
73
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
274 715
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
71 091
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 582
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
98 285
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау

488 757
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
648 334
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
394 844
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
394 844
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
253 490
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
129 050
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
124 440
02
Оборона
4 615 735
1
Военные нужды
944 213
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
944 213
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
638 314
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
161 957
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
143 942
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 671 522
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 198 930
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
2 198 930
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 327 671
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
1 327 671
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
144 921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
116 583
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
28 338
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
23 854 565
1
Правоохранительная деятельность
18 297 062
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
18 297 062
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
18 293 587
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка

488 757
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
648 334
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
394 844
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
394 844
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
253 490
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 050
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
124 440
02
Қорғаныс
4 615 735
1
Әскери мұқтаждар
944 213
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
944 213
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
638 314
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
161 957
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
143 942
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 671 522
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 198 930
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
2 198 930
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 327 671
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 327 671
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
144 921
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 583
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
28 338
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
23 854 565
1
Құқық қорғау қызметi
18 297 062
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
18 297 062
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
18 293 587
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу