О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2025-2027 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2024 года № 30-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 4 288 701 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 685 683 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 603 018 тысяч тенге;
2) затраты 4 305 108 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 407 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 16 407 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 16 407 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 19.06.2025 № 38-3 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 586 286 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 494 334 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 91 952 тысячи тенге;
2) затраты 591 640 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 354 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 354 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 30-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 798 968 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 230 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 568 285 мың теңге;
2) шығындар 3 815 375 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 407 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 16 407 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 16 407 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 34-3 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 586 286 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 494 334 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 91 952 мың теңге;
2) шығындар 591 640 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 354 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

Города Каскелен 2 180 388 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 314 876 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 291 250 тысяч тенге;
Сельского округа Жибек жолы 367 728 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 819 921 тысяча тенге;
Первомайского сельского округа 50 280 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 150 390 тысяч тенге;
Умтылский сельского округа 236 984 тысячи тенге;
Шамалганского сельского округа 351 776 тысяч тенге;
Иргелинского сельского округа 1 031 599 тысяч тенге;

Қаскелең қаласы 2 180 388 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 314 876 мың теңге;
Елтай ауылдық округі 291 250 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 367 728 мың теңге;
Райымбек ауылдық округі 819 921 мың теңге.
Бірінші май ауылдық округі 50 280 мың теңге;
Жандосов ауылдық округі 150 390 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округі 236 984 мың теңге;
Шамалған ауылдық округі 351 776 мың теңге;
Іргелі ауылдық округі 1 031 599 мың теңге;

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 31 к решению Карасайского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 30-3
Сноска. Приложение 31 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 15.08.2025 № 41-3 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Айтейского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Қарасай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсан № 30-3 шешіміне 31-қосымша
Ескерту. 31-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 15.08.2025 № 41-3 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Әйтей ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы Атауы
І. Кірістер