О решение Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года №32-123 "О бюджете Балхашского района на 2025-2027 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2024 года № 32-123.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 976 102 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 080 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления 200 619 тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 000 тенге;
поступления трансфертов 4 687 296 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 900 114 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 590 346 тысяч тенге;
субвенции 2 194 292 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 94 566 тысяч тенге
2) затраты 8 647 513 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 153 348 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 1 586 769 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 966 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 515 803 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 515 803 тысячи тенге."
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 05.08.2025 № 39-141 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 931 315 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 043 573 тысяч тенге;
неналоговые поступления 248 769 тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 000 тенге;
поступления трансфертов 4 635 973 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 851 335 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 590 346 тысяч тенге;
субвенции 2 194 292 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 94 566 тысяч тенге
2) затраты 8 442 842 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 153 348 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 1 586 769 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 966 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 515 803 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 515 803 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 13.06.2025 № 38-139 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 32-123
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы
7791343
1
Налоговые поступления
1782823
01
Подоходный налог
1005506
1
Корпоративный подоходный налог
61798
2
Подоходный налог
943708
03
Социальный налог
658639
1
Социальный налог
658639
04
Hалоги на собственность

Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 "Балқаш ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 976 102 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 080 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 200 619 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 687 296 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 900 114 мың теңге;
даму трансферттері 1 590 346 мың теңге;
субвенциялар 2 194 292 мың теңге;
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 2 544 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаржының қалдықтары 94 566 мың теңге
2) шығындар 8 647 513 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 153 348 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 1 586 769 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 70 966 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 515 803 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 515 803 мың теңге."
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 94 566 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 05.08.2025 № 39-141 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы №32-123 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер
7791343
1
Салықтық түсiмдер
1782823
01
Табыс салығы
1005506
1
Корпоративтік табыс салығы
61798
2
Жеке табыс салығы
943708
03
Әлеуметтік салық
658639
1
Әлеуметтік салық
658639
04
Меншiкке салынатын салықтар

006
Функционирование районных (городских) библиотек
123274
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1302
9
Культура, спорт, туризм и другие услуги, связанные с организацией информационного пространства
64061
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
34334
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере информации, укреплению государственности и формированию социального доверия граждан на местном уровне
33334
006
Капитальные расходы государственного учреждения
64061
457
Управление культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
34334
001
Услуги по реализации государственной политики в области культуры, развития языков, физического воспитания и спорта на местном уровне
28727
014
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102578
1
Сельское хозяйство
38103
462
Управление предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
38103
001
Услуги по реализации государственной политики в области сельского хозяйства на местном уровне
37103
006
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
6
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, особо охраняемых природных территорий, охраны окружающей среды и животного мира, земельных отношений
28458
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28458
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27458
007
Капитальные затраты государственного учреждения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36017
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36017
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистам
36017
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46268
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46268
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
26414
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25414
017
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
19854
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры и градостроительства

006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
123274
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1302
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
64061
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
34334
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33334
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29727
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28727
014
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
102578
1
Жер қатынастары
38103
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы басқармасы
38103
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37103
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
6
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары салаларындағы өзге де қызметтер
28458
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28458
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27458
007
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
36017
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36017
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36017
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46268
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46268
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
26414
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25414
017
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
1000
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет және қала құрылысы бөлімі
19854
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер