О решение Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года №32-123 "О бюджете Балхашского района на 2025-2027 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2024 года № 32-123.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 976 102 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 080 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления 200 619 тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 000 тенге;
поступления трансфертов 4 687 296 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 900 114 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 590 346 тысяч тенге;
субвенции 2 194 292 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 94 566 тысяч тенге
2) затраты 8 647 513 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 153 348 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 1 586 769 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 966 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 515 803 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 515 803 тысячи тенге."
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 05.08.2025 № 39-141 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 623 567 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 063 306 тысяч тенге;
неналоговые поступления 117 411 тенге;
поступления от продажи основного капитала 18 450 тенге;
поступления трансфертов 4 424 400 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 637 218 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 590 346 тысяч тенге;
субвенции 2 194 292 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 73 293 тысяч тенге
2) затраты 8 116 603 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 147 450 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 1 414 811 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 70 966 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 485 702 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 485 702 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 24.10.2025 № 42-145 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 32-123
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы
7791343
1
Налоговые поступления
1782823
01
Подоходный налог
1005506
1
Корпоративный подоходный налог
61798
2
Подоходный налог
943708
03
Социальный налог
658639
1
Социальный налог
658639
04
Hалоги на собственность
93628
1
Налог на имущество
78400
3
Земельный налог
3310
4
Hалог на транспортные средства
10918
5
Единый земельный налог
1000
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
5050
2
Акцизы
2500
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
900
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1650
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
20000
1
Государственная пошлина
20000
2
Неналоговые поступления
248769
01
Доходы от государственной собственности
6000
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
6000
7
Премии по кредитам из государственного бюджета
237
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
300
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
300
06
Прочие неналоговые поступления
242232
1
Прочие неналоговые поступления
242232
3
Поступления от продажи основного капитала
3000
03
Поступления от продажи земельных участков закрепленных за государственным органом финансируемых из местного бюджета
3000
1
Поступления от продажи земельных участков
3000
4
Поступления трансфертов
5756751
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
5756751
2
Трансферты из областного бюджета
5756751
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІІ. Затраты
7791343
01
Государственные услуги общего характера
480284
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
407005

Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 "Балқаш ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-123 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 623 567 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 063 306 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 117 411 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 18 450 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 424 400 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 637 218 мың теңге;
даму трансферттері 1 590 346 мың теңге;
субвенциялар 2 194 292 мың теңге;
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған
трансферттер 2 544 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаржының қалдықтары 73 293 мың теңге
2) шығындар 8 116 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 147 450 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 1 414 811 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 70 966 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 485 702 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 485 702 мың теңге."
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 73 293 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 24.10.2025 № 42-145 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы №32-123 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 24.10.2025 № 42-145 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер
6623567
1
Салықтық түсiмдер
2063306
01
Табыс салығы
1146291
1
Корпоративтік табыс салығы
127798
2
Жеке табыс салығы
1018493
03
Әлеуметтік салық
758639
1
Әлеуметтік салық
758639
04
Меншiкке салынатын салықтар
123001
1
Мүлiкке салынатын салықтар
85100
3
Жер салығы
765
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
35753
5
Бiрыңғай жер салығы
1383
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
11875
2
Акциздер
2900
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
3720
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
5255
08
Заңдық мәндi iс-әрекеттердi жасағаны және (немесе) оған уәкiлеттiгi бар мемлекеттiк органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алатын мiндеттi төлемдер
23500
1
Мемлекеттiк баж
23500
2
Салықтық емес түсiмдер
117411
01
Мемлекет меншiгiнен түсетiн кірістер
8830
5
Мемлекет меншiгiндегi мүлiктi жалға беруден түсетiн кiрiстер
8830
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
37250
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
37250
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
71331
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
71331
3
Негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
18450
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
2450
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
2450
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
16000
1
Жердi сату
16000
4
Трансферттердің түсімдері
4424400
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
4424400
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
4424400
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кiшi функция
Бағдарлама әкiмшiлiгi
Бағдарлама
Атауы
ІІ. Шығындар
8116603
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
527885
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдiк, атқарушы және басқа органдар
449525

70248
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
70248
009
Проведение спортивных соревнований на районном (городе областного значения) уровне
62500
010
Подготовка членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта и их участие в областных спортивных соревнованиях
7748
3
Информационное пространство
142461
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17885
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17885
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
124576
006
Функционирование районных (городских) библиотек
123274
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1302
9
Культура, спорт, туризм и другие услуги, связанные с организацией информационного пространства
64061
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
34334
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере информации, укреплению государственности и формированию социального доверия граждан на местном уровне
33334
006
Капитальные расходы государственного учреждения
64061
457
Управление культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
34334
001
Услуги по реализации государственной политики в области культуры, развития языков, физического воспитания и спорта на местном уровне
28727
014
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102578
1
Сельское хозяйство
38103
462
Управление предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
38103
001
Услуги по реализации государственной политики в области сельского хозяйства на местном уровне
37103
006
Капитальные расходы государственного учреждения
1000
6
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, особо охраняемых природных территорий, охраны окружающей среды и животного мира, земельных отношений
28458
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28458
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27458
007
Капитальные затраты государственного учреждения
1000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

70248
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
70248
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
62500
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7748
3
Ақпараттық кеңiстiк
142461
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17885
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17885
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
124576
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
123274
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1302
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
63534
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
33892
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33334
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
558
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29642
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28527
014
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
915
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
107948
1
Жер қатынастары
38575
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы басқармасы
38603
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37603
006
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
972
6
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары салаларындағы өзге де қызметтер
33356
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33356
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29458
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000
007
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
898
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер