О бюджете города Қонаев на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 27 декабря 2024 года № 37-134.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Қонаев РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Қонаев на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 39 324 841 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 23 754 362 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 1 846 519 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 428 257 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 13 295 703 тысячи тенге;
2) затраты 38 916 287 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 37 597 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 47 184 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 9 587 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 370 957 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 370 957 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 47 184 тысячи тенге;
погашение займов 1 110 949 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 692 808 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 15.12.2025 № 55-182 (вводится в действие с 01.01.2025).

Қонаев қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-134 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қонаев қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 39 324 841 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 23 754 362 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 846 519 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 428 257 мың теңге;
трансферттер түсімі 13 295 703 мың теңге;
2) шығындар 38 916 287 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 37 597 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 47 184 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9 587 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 370 957 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 370 957 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 47 184 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 110 949 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 692 808 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 15.12.2025 № 55-182 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Утвердить резерв акимата города Қонаев на 2025 год в сумме 391 803 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 15.12.2025 № 55-182 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету сельского округа, в том числе на:
благоустройство, освещение улиц, ремонт дорог населенных пунктов;
обеспечение деятельности акима сельского округа.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Қонаев.

2. Қонаев қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 391 803 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 15.12.2025 № 55-182 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға, жолдарды жөндеуге;
ауылдық округ әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтің бюджетіне бөлу Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Қонаев С. Нуркадыров
Приложение 1 к решению маслихата города Қонаев от 27 декабря 2024 года № 37-134
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 15.12.2025 № 55-182 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет города Қонаев на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қонаев қаласы маслихатының төрағасы С. Нұрқадыров
Қонаев қаласы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-134 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 15.12.2025 № 55-182 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қонаев қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

12 229
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
243 340
1
Правоохранительная деятельность
28 749
467
Отдел строительства района (города областного значения)
28 749
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
28 749
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
214 591
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
214 591
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
214 591
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
908 080
1
Социальное обеспечение
79 393
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79 393
005
Государственная адресная социальная помощь
79 393
2
Социальная помощь
661 012
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
594 529
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 997
006
Оказание жилищной помощи
806
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 199
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 207
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100 779
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
378 541
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66 483
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
66 483
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
167 675
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 675
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 265
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
437
021
Капитальные расходы государственного органа

12 229
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
243 340
1
Құқық қорғау қызметi
28 749
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
28 749
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
28 749
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
214 591
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
214 591
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
214 591
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
908 080
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
79 393
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79 393
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
79 393
2
Әлеуметтiк көмек
661 012
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
594 529
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 997
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
806
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 199
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 207
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
100 779
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
378 541
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66 483
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
66 483
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
167 675
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 675
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 265
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
437
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

4 058
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 787
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
288 399
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
67 467
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
67 467
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
125 195
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 454
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 523
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
62 004
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8 214
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 155 505
1
Жилищное хозяйство
1 311 259
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 163 711
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 163 711
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
147 548
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
60 603
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
86 945
3
Благоустройство населенных пунктов
5 844 246
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 844 246
017
Обеспечение санитарии населенных пунктов
398 327
025
Освещение улиц в населенных пунктах
868 856
030
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
4 566 067
031
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
10 996
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
394 108
1
Деятельность в области культуры
223 613
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

4 058
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 787
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
288 399
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
67 467
068
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
67 467
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
125 195
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 195
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 454
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 523
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
62 004
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 214
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 155 505
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 311 259
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 163 711
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 163 711
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
147 548
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
60 603
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
86 945
3
Елді-мекендерді көркейту
5 844 246
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 844 246
017
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
398 327
025
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
868 856
030
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
4 566 067
031
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
10 996
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
394 108
1
Мәдениет саласындағы қызмет
223 613
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі