О бюджете города Қонаев на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 27 декабря 2024 года № 37-134.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Қонаев РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Қонаев на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 41 477 241 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 24 918 087 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 1 126 463 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 988 095 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 14 444 596 тысяч тенге;
2)затраты 43 582 046 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 69 053 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 9 587 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 2 173 858 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 173 858 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 776 080 тысяч тенге;
погашение займов 1 295 030 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 692 808 тысяч тенге.

Қонаев қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-134 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қонаев қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 41 477 241 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 24 918 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 126 463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 988 095 мың теңге;
трансферттер түсімі 14 444 596 мың теңге;
2)шығындар 43 582 046 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 69 053 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9 587 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 173 858 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 173 858 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 776 080 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 295 030 мың теңге;";
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 692 808 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 13.06.2025 № 46-155 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв акимата города Қонаев на 2025 год в сумме 305 773 тысячи тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету сельского округа, в том числе на:
благоустройство, освещение улиц, ремонт дорог населенных пунктов;
обеспечение деятельности акима сельского округа.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Қонаев.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 13.06.2025 № 46-155 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қонаев қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 305 773 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға, жолдарды жөндеуге;
ауылдық округ әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтің бюджетіне бөлу Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Қонаев С. Нуркадыров
Приложение 1 к решению маслихата города Қонаев от 27 декабря 2024 года № 37-134
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 13.06.2025 № 46-155 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет города Қонаев на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қонаев қаласы маслихатының төрағасы С. Нұрқадыров
Қонаев қаласы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-134 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 13.06.2025 № 46-155 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қонаев қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

1 143 788
1
Социальное обеспечение
199 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199 731
005
Государственная адресная социальная помощь
199 731
2
Социальная помощь
620 037
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
553 554
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 847
006
Оказание жилищной помощи
3 506
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
161 744
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 058
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 050
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
284 349
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66 483
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
66 483
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
324 020
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 529
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 523
021
Капитальные расходы государственного органа
18 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
56 867
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 101
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
180 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
180 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 888 087
1
Жилищное хозяйство

1 143 788
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
199 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
199 731
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
199 731
2
Әлеуметтiк көмек
620 037
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
553 554
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 847
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 506
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
161 744
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 058
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91 050
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
284 349
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66 483
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
66 483
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
324 020
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 020
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 529
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 523
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
56 867
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 101
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
180 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
180 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 888 087
1
Тұрғын үй шаруашылығы

114 063
02
Оборона
55 230
1
Военные нужды
48 203
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 203
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
48 203
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 027
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 027
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7 027
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
234 520
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
234 520
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
234 520
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
234 520
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
974 185
1
Социальное обеспечение
211 752
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
211 752
005
Государственная адресная социальная помощь
211 752
2
Социальная помощь
637 238
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
569 771
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 466
006
Оказание жилищной помощи
3 506
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
188 555
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 058
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 787
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
288 399
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
67 467
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
67 467
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
125 195
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

114 063
02
Қорғаныс
55 230
1
Әскери мұқтаждар
48 203
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 203
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
48 203
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 027
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 027
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7 027
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
234 520
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
234 520
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
234 520
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
234 520
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
974 185
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
211 752
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
211 752
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
211 752
2
Әлеуметтiк көмек
637 238
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
569 771
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 466
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 506
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
188 555
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 058
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 787
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
288 399
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
67 467
068
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
67 467
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
125 195
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі