Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2025-2027 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 215.
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.07.2025 № 261 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 321 164,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 62 024 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 981 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 258 159,7 тысяч тенге;
2) затраты – 347 050,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -25 885,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 885,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 25 885,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в бюджете Уилского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 91 894 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 450 041,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 976 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 520 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 443 545,8 тысяч тенге;
2) затраты – 451 387,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 345,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 345,3 тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 345,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть в бюджете сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 43 748 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 215 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85-бабының 3-тармағына, 91 және 96-баптарының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.07.2025 № 261 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 321 164,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 62 024 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 981 мың теңге;
трансферттер түсімі – 258 159,7 мың теңге;
2) шығындар – 347 050,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 885,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 885,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 885,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 91 894 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 450 041,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 976 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 520 мың теңге;
трансферттер түсімі – 443 545,8 мың теңге;
2) шығындар – 451 387,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 345,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 345,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 345,3 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 43 748 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 224,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 574 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 330,9 тысяч тенге;
2) затраты – 79 662,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -437,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 437,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 437,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в бюджете Караойского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 38 451 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 139 901 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 694 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 020 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 131 187 тысяч тенге;
2) затраты – 143 344,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 443,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 443,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 443,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть в бюджете Коптогайского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 55 475 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 992,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 779 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 783 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 430,4 тысяч тенге;
2) затраты – 92 526,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:

5. 2025-2027 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 79 224,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 76 330,9 мың теңге;
2) шығындар – 79 662,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -437,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 437,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 437,3 мың теңге.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған Қараой ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 38 451 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 139 901 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 694 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 020 мың теңге;
трансферттер түсімі – 131 187 мың теңге;
2) шығындар – 143 344,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 443,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 443,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 443,9 мың теңге.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025 жылға арналған Көптоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 55 475 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 88 992,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 779 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 783 мың теңге;
трансферттер түсімі – 80 430,4 мың теңге;
2) шығындар – 92 526,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:

5) дефицит (профицит) бюджета – -3 533,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 533,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 533,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Учесть в бюджете Сарбийского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 42 723 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 953,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 056 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 885,5 тысяч тенге;
2) затраты – 71 835,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 881,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 881,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 2 881,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Учесть в бюджете Кайындинского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 36 776 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 883,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 454 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 105 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103 188,2 тысяч тенге;
2) затраты – 122 260,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 377,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 377,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 9 377,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть в бюджете Саралжинского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 51 154 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 533,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 533,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 533,9 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025 жылға арналған Сарбие ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 42 723 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 68 953,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 056 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63 885,5 мың теңге;
2) шығындар – 71 835,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 881,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 881,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 881,7 мың теңге.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2025 жылға арналған Қайыңды ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 36 776 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 112 883,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 454 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 105 мың теңге;
трансферттер түсімі – 103 188,2 мың теңге;
2) шығындар – 122 260,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 377,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 377,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 377,1 мың теңге.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2025 жылға арналған Саралжын ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 51 154 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на освещение улиц в населенных пунктах – 135 108 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 54 589 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 25 115 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 18 165 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 13 413 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 12 291 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 7 105 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 430 тысяч тенге.
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 17 290 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 000 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 2 840 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 150 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 300 тысяч тенге.
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 224 687,5 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 72 561,7 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 30 569,8 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 7 758,9 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 49 072 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 15 881,4 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 13 172,5 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 35 671,2 тысяч тенге.
4) на капитальные расходы государственного органа – 53 056 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 19 855 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 465 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 4 753 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 8 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 5 858 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 4 417 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 7 208 тысяч тенге.
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 10 400 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 10 400 тысяч тенге.
6) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 7 366 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 5 576 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 1 790 тысяч тенге.
7) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 6 390 тысяч тенге, в том числе:
Караойскому сельскому округу – 3 490 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;

15. 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 135 108 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 54 589 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 25 115 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 18 165 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 13 413 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 12 291 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 7 105 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 430 мың теңге.
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 17 290 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 2 840 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 150 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 300 мың теңге.
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 224 687,5 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 72 561,7 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 30 569,8 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 7 758,9 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 49 072 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 15 881,4 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 13 172,5 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 35 671,2 мың теңге.
4) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 53 056 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 19 855 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 465 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 4 753 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 8 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 5 858 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 4 417 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 7 208 мың теңге.
5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 10 400 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 10 400 мың теңге.
6) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 7 366 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 5 576 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 1 790 мың теңге.
7) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 6 390 мың теңге, оның ішінде:
Қараой ауылдық округіне – 3 490 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;

Сарбийскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге.
8) на содержание мест захоронений и погребение безродных – 2 500 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 500 тысяч тенге;
9) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 4 110 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 157 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 259 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 200 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 342 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 1 352 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16.09.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 573 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 127 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 73 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 73 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 77 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 77 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 73 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 73 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.

Сарбие ауылдық округіне – 1 400 мың теңге.
8) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге – 2 500 мың теңге, оның ішінде:
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 500 мың теңге.
9) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 4 110 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 157 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 259 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 200 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 342 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 1 352 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 16.09.2025 № 274 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 573 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 127 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 73 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 73 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 77 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 77 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 73 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 73 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.

16-1. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов) – 343 412 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 343 412 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25.02.2025 № 225 (вводится в действие с 01.01.2025).

16-1. 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге) – 343 412 мың теңге, оның ішінде:
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 343 412 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 16-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.02.2025 № 225 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).