Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 200.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьи 94 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.07.2025 № 255 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 193 842,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 947 937 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 004 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 225 841,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 909 067,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 963 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -732 187,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 732 187,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 912 тысяч тенге;
погашение займов – 45 949 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 715 224,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 10.09.2025 № 268 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) социальный налог;
4) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
5) единый земельный налог;
6) бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, газохол, бензахол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
7) Плата за пользование земельными участками
8) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
9) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;

2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94 және 96 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.07.2025 № 255 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 193 842,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 947 937 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 004 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 60 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 225 841,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 909 067,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 963 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 949 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -732 187,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 732 187,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 912 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 949 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 715 224,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 10.09.2025 № 268 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) әлеуметтік салық;
4) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) бірыңғай жер салығы;
6) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға акциздер;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
8) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
9) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;

10) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
11) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
12) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
13) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
14) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
15) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
16) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
17) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
18) другие неналоговые поступления в местный бюджет;
19) поступления от продажи земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 771 506 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 360 221 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 91 894 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 43 748 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 38 451 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 55 475 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 42 723 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 36 776 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 51 154 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 62 912 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.

10) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
11) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
12) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
13) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
14) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
15) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
16) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
17) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
18) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
19) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 1 771 506 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 360 221 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 91 894 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 43 748 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 38 451 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 55 475 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 42 723 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 36 776 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 51 154 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 62 912 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) 100 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 16 746 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
3) 26 670 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
4) 54 986 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 10.09.2025 № 268 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 616 769 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
2) 48 745 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
3) 180 000 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.07.2025 № 255 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 40 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 8 356 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 47 072 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) 12 688 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
5) 335 026 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов);

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 100 000 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 16 746 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 26 670 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 54 986 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 10.09.2025 № 268 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 616 769 мың теңге;
2) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 48 745 мың теңге;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 180 000 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.07.2025 № 255 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 40 000 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 356 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 47 072 мың теңге;
4) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 12 688 мың теңге;
5) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге) – 335 026 мың теңге;

6) 56 771 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры);
7) 1 000 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 10.09.2025 № 268 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 2 487 тысяч тенге на компенсацию потерь республиканского бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
12. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 74 668 тысяч тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (мәдениеттің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына) – 56 771 мың теңге;
7) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 000 000 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 10.09.2025 № 268 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің ысырабын өтеуге 2 487 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
12. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 74 668 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 70 425,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 10.09.2025 № 268 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Г. Займолдин
Приложение 1 к решению
Уилского районного маслихата
№ 200 от 23 декабря 2024 года
Уилский районный бюджет на 2025 год

13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 70 425,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 10.09.2025 № 268 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Ғ. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 200 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ойыл аудандық бюджеті

24 220
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
70 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
464 224
1
Социальное обеспечение
145 842
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 842
005
Государственная адресная социальная помощь
145 842
2
Социальная помощь
231 160
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
231 160
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 541
006
Оказание жилищной помощи
364
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 281
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33 496
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
97 478
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 222
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87 222
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 206
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 557
021
Капитальные расходы государственного органа
1 909
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22 060
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 891
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 032
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 567
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
513 433,8
1
Жилищное хозяйство
363 026,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

24 220
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
70 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
464 224
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
145 842
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 842
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
145 842
2
Әлеуметтiк көмек
231 160
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
231 160
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 541
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
364
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 281
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33 496
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
97 478
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 222
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87 222
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 206
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 557
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 909
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22 060
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмі сүру сапасын жақсарту
4 891
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 032
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 567
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
513 433,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
363 026,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

11 359
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 359
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 359
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
88 979
122
Аппарат акима района (города областного значения)
88 979
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17 677
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
71 302
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
260 303
1
Социальное обеспечение
44 625
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 625
005
Государственная адресная социальная помощь
44 625
2
Социальная помощь
163 592
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163 592
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 869
006
Оказание жилищной помощи
383
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 052
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
35 343
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52 086
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 955
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 685
021
Капитальные расходы государственного органа
2 005
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 706
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 735
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
365 480
1
Жилищное хозяйство
338 602
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

11 359
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 359
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 359
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
88 979
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
88 979
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17 677
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
71 302
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
260 303
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
44 625
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 625
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44 625
2
Әлеуметтiк көмек
163 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163 592
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 869
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
383
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 052
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
35 343
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
52 086
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 086
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 955
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 685
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 005
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 706
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты ораластыру
9 735
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
365 480
1
Тұрғын үй шаруашылығы
338 602
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

498
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
498
9
Прочие государственные услуги общего характера
574 492
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
52 867
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
52 867
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
82 791
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
77 101
015
Капитальные расходы государственного органа
5 690
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
438 834
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
45 327
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
393 507
02
Оборона
102 604
1
Военные нужды
11 756
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 756
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 756
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
90 848
122
Аппарат акима района (города областного значения)
90 848
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18 916
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
71 932
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
271 222
1
Социальное обеспечение
46 845
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 845
005
Государственная адресная социальная помощь
46 845
2
Социальная помощь
170 644
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 644
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 196
006
Оказание жилищной помощи
402
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 658
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 284
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

498
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
498
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
574 492
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
52 867
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағымемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 867
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
82 791
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 101
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 690
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
438 834
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 327
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
393 507
02
Қорғаныс
102 604
1
Әскери мұқтаждар
11 756
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 756
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 756
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
90 848
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
90 848
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18 916
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
71 932
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
271 222
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
46 845
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 845
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 845
2
Әлеуметтiк көмек
170 644
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 644
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 196
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
402
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80 658
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 284
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету